Kuba droższy o 8 mln!

13 milionów euro – na tyle piłkarski talent Jakuba Błaszczykowskiego wyceniają eksperci i analitycy niemieckiego serwisu transfermarkt.de. Wartość Polaka od kilkunastu miesięcy wzrasta w niesamowitym tempie! Wszystko za sprawą stabilnej i wysokiej formy, jaką prezentuje kapitan reprezentacji.

Główna baza danych transfermarkt.de regularnie ustala wyjściowe ceny piłkarzy z całego świata. Później owe „rynkowe wartości” traktowane są często jako punkt odniesienia do ruchów na rynku transferowym. Co ważne, wszystkie dane liczbowe pracownicy portalu aktualizują na bieżąco – na podstawie każdego kolejnego występu i aktualnej formy danego zawodnika. Trwający sezon niewątpliwie przyczynił się do wyraźnego wzrostu jego wartości transferowej. I trudno się dziwić: same statystyki Kuby – 11 goli i 7 asyst w rozgrywkach Bundesligi, Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów – robią naprawdę duże wrażenie.

Świetne występy jesienią sprawiły, że wartość transferowa kapitana naszej kadry w ciągu ostatnich 15 miesięcy (od października 2011 roku) wzrosła o – bagatela – 8 milionów euro! Jeszcze niedawno, po nieudanym dla polskiej reprezentacji turnieju EURO 2012, Kuba był wyceniany na 10 milionów euro – dziś zdaniem piłkarskich analityków wart jest o niemal 30% więcej. Warto także zwrócić uwagę na aż dziesięciokrotny (!) wzrost jego wartości od momentu, gdy jako objawienie polskiej ligi przenosił się do drużyny z Dortmundu. Co więcej, wielu fachowców przekonuje, że te 13 milinów euro to wartość zdecydowanie niedoszacowana i potencjalny nabywca musiałby obecnie wyłożyć dużo większą kwotę, by Borussia w ogóle pomyślała o transferze.

Mimo imponujących statystyk ostatnich dwóch sezonów nie możemy zapominać, że przez minione niespełna sześć lat w czarno-żółtych barwach Kubie zdarzały się także trudniejsze chwile. Jeszcze dwa lata temu miał spore problemy z wywalczeniem sobie miejsca w składzie BVB, przez co jego wartość rynkowa zanotowała spadek z 8 na 5 milionów euro. To właśnie wtedy w polskich i niemieckich mediach pojawiały się coraz głośniejsze spekulacje o tym, że Błaszczykowski powinien pomyśleć o zmianie barw klubowych. Polski skrzydłowy kontynuował jednak ciężką pracę na treningach, przetrwał ten ciężki okres i wrócił do imponującej dyspozycji. W lipcu 2012 roku na dużo lepszych warunkach przedłużył swoją umowę z mistrzem Niemiec.

Poniżej wykres przedstawiający historię wartości rynkowej Jakuba Błaszczykowskiego:

 

width=540 

Źródło: Transfermarkt.de

Foto: Bundesliga.de

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne