Historia kontuzji Błaszczykowskiego

Kontuzje wpisane są w życie każdego sportowca. W bogatej karierze Jakuba Błaszczykowskiego, nie obeszło się bez problemów zdrowotnych. – Nienawidzę momentów, w których nie gram – przyznaje Kuba, który z powodu urazu będzie musiał opuścić najbliższe spotkanie przeciwko VfB Stuttgart.

W trwającym sezonie poważna kontuzja wykluczyła Błaszczykowskiego z wielu ważnych spotkań. Kapitan polskiej drużyny narodowej nie mógł pomóc kolegom w październikowej konfrontacji eliminacyjnej przeciwko reprezentacji Anglii, a w barwach klubowych opuścił ważne mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mimo przerwy w grze trwającej równy miesiąc, polskiego skrzydłowego ani na moment nie opuszczał dobry humor, a upór i pozytywne nastawienie sprawiły, że wrócił na boisko wcześniej niż spekulowano po postawieniu diagnozy.

W sezonie 2012/2013 Kuba z powodu problemów zdrowotnych pauzował łącznie 34 dni (nie licząc obecnej przerwy). To dosyć sporo, lecz jak pokazują dane statystyczne, w przeszłości polski skrzydłowy był bardziej podatny na wszelkiego rodzaju urazy. Najdłuższa absencja Polaka miała miejsce cztery lata temu, kiedy po naderwaniu włókna mięśniowego Kuba musiał odpoczywać od gry przez niemal dwa miesiące. Jak sam przyznaje, momenty w których dopinguje swoich kolegów z ławki rezerwowych są dla niego bardzo irytujące. – Nienawidzę oglądać meczów z trybun bądź ławki – mówił niedawno w wywiadzie dla Sport.pl. – Wolę być na boisku, a jak nie ma takiej możliwości, to lubię usiąść przed telewizorem. Oglądanie meczów na stadionie często kosztuje mnie więcej nerwów i sił niż wtedy, kiedy gram.

Delikatny uraz z jakim zmaga się od wtorku Kuba Błaszczykowski jest drobnym problemem, porównując kontuzje, z którymi borykał się kapitan naszej kadry w przeszłości. Jeden z trudniejszych momentów w karierze Polaka, związany jest z urazem mięśnia dwugłowego. Kontuzja ta, wykluczyła obecnego kapitana reprezentacji z wielkiej imprezy, jaką niewątpliwie były Mistrzostwa Europy rozgrywane na boiskach Austrii i Szwajcarii w 2008 roku. Dla Błaszczykowskiego był to ciężki okres, o czym wielokrotnie wspominał w wywiadach. – Bardzo zależało mi na wyjeździe na mistrzostwa. To było moje wielkie marzenie. Byłem bardzo rozgoryczony i zły, dlatego nie chciałem z nikim rozmawiać. Wolałem w ciszy przemyśleć sytuację i zastanowić się nad tym, co będzie dalej – tłumaczył wówczas Kuba w rozmowie z dziennikarzami. Przed Euro 2008, Błaszczykowski był jednym z kluczowych zawodników reprezentacji Polski, jednak tuż przed rozpoczęciem imprezy opuścił zgrupowanie w Bad Waltersdorf.

Poniżej przedstawiamy tabelę z historią problemów zdrowotnych, jakie miały miejsce w karierze Jakuba Błaszczykowskiego. Naszemu kapitanowi życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko.

 

width=623

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne