Bundesliga: Walka o wicelidera

Choć Bundesliga poznała już nowego mistrza Niemiec nadal trwa walka o fotel wicelidera. Dortmundczycy o ligowe punkty powalczą dziś z Greuther Fürth, ekipą która jest już niemal pewna spadku. Spotkanie najprawdopodobniej od pierwszych minut zacznie Jakub Błaszczykowski.

Niewiele czasu minęło od niesamowicie ciężkiej przeprawy dortmundczyków w Lidze Mistrzów. Kalendarz rozgrywek jest jednak bezwzględny, a piłkarze jak najszybciej muszą zapomnieć o tym co wydarzyło się we wtorek na Signal Iduna Park. – Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na meczu z Fürth – podkreśla trener Jürgen Klopp. – Ostatnie dwa tygodnie były dla nas bardzo ciężkie. Mecze co trzy dni o dużej intensywności są wyczerpujące. Musimy być jednak gotowi na walkę o zwycięstwo – przyznał niemiecki szkoleniowiec na przedmeczowej konferencji prasowej.

Mecze z Greuther Fürth mają w tym sezonie szczególne znaczenie dla Jakuba Błaszczykowskiego. Reprezentant Polski w ubiegłej rundzie również po przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do gry na mecz przeciwko beniaminkowi. Kuba bardzo mile wspomina to spotkanie, zaliczył wówczas świetny powrót, zebrał dobre opinie za występ i wypracował dla swojej drużyny dwa gole. Co ciekawe listopadowa konfrontacja drużyn była jedyną w historii ponieważ gospodarze dzisiejszego spotkania pierwszy raz mają okazję rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecz w Dortmundzie zakończył się wtedy pewnym zwycięstwem Borussii 3:1.

Początek spotkania na Trolli-Arena w sobotę o godzinie 15:30.