Zwycięstwo BVB, 62 minuty Błaszczykowskiego

Piłkarze Borussii Dortmund pewnie pokonali przed własną publicznością ekipę FSV Mainz 2:0 (1:0). – Wygraliśmy i żaden zawodnik nie doznał urazu. To dla nas doskonały dzień – podsumował po meczu Jürgen Klopp. Kuba Błaszczykowski spędził na boisku 62 minuty.

Spotkanie 30. kolejki Bundesligi doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 1. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Marco Reus. – Rzadko tak dobrze wchodzimy w mecz jak dzisiaj – przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Klopp. Na drugiego gola kibice musieli jednak czekać dość długo, dopiero na trzy minuty przed zakończeniem meczu na 2:0 po asyście Łukasza Piszczka podwyższył Robert Lewandowski. – Wygraliśmy, a żaden zawodnik nie doznał urazu, to dla nas doskonały dzień – podsumował szkoleniowiec BVB.

Jakub Błaszczykowski spędził na murawie 62 minuty, na pół godziny przed końcem meczu w miejsce Polaka wszedł Kevin Großkreutz. Kuba tym razem nie polepszył swoich statystyk, lecz jego zmiana w dużej mierze spowodowana była zbliżającą się konfrontacją z Realem Madryt. Już w najbliższą środę dortmundczyków czeka arcyważny pojedynek w półfinale Ligi Mistrzów.Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie stoją przed nami cele  wspominał w sobotę szkoleniowiec ośmiokrotnych mistrzów Niemiec.

BORUSSIA DORTMUND – 1. FSV MAINZ 05 2:0 (1:0)

Bramki: 1-0 Reus 1\’, 2-0 Lewandowski 87’ (asysta Piszczek)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Sahin – Błaszczykowski (62\’ Großkreutz), Götze (74\’ Schieber), Reus (86\’ Leitner) – Lewandowski

1. FSV Mainz 05: Wetklo – Bell, Svensson, Noveski, Pospech – Risse (57\’ Szalai), Baumgartlinger, Rukavytsya (81\’ Caligiuri) – Zimling, Malli – Parker (70\’ Müller)