Borussia jedną nogą w finale!

Szaleństwo w Dortmundzie! Tak krótko można określić to, co wydarzyło się w środowy wieczór na Signal Iduna Park. Borussia Dortmund przed własną publicznością pewnie pokonała Real Madryt 4:1 (1:1) i jest znacznie bliższa finału Ligi Mistrzów. Jakub Błaszczykowski spędził na murawie 82 minuty.

Lepszego scenariusza kibice Borussii nie mogli sobie wymarzyć. Zespół Jürgena Kloppa w charakterystycznym ostatnio dla siebie stylu znakomicie wszedł w mecz. Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, wykańczając dośrodkowanie Mario Götzego. Wydawało się, że dortmundczycy mają wszystko pod kontrolą, lecz moment dekoncentracji w końcówce pierwszej połowy bezlitośnie wykorzystali goście. Po błędzie defensywy Borussii futolówkę przejął Gonzalo Higuain, zagrał do wbiegającego Cristiano Ronaldo, a ten skierował piłkę do siatki. Humory na trybunach nieco się pogorszyły, a arbiter odesłał obie jedenastki do szatni.

Druga odsłona spotkania to prawdziwe show w wykonaniu gospodarzy. Podopieczni Jürgena Kloppa dominowali na boisku, czego efektem była kolejna bramka autorstwa Roberta już w 50. minucie meczu. Dortmundczycy nie zamierzali zwalniać tempa, 10 minut po rozpoczęciu się drugiej połowy było już 3:1. Tym razem asystę zaliczył Marcel Schmelzer, a świetnie w polu karnym po raz kolejny zachował się Robert Lewandowski. Zagubiona drużyna Królewskich nie potrafiła odpowiedzieć na znakomicie zorganizowaną grę czarno-żółtych i to Dortmund ciągle stwarzał sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. W 67. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Marco Reus, a piłkę na jedenastym metrze ustawił bohater spotkania – Robert Lewandowski. Polski napastnik pewnie pokonał Diego Lopeza i ustalił wynik meczu na 4:1.

To nieprawdopodobne, jestem dumny z mojego zespołu – powtarzał na gorąco w wywiadach trener wielkich zwycięzców, Jürgen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec pytany o receptę na zdetronizowanie wielkiego Realu Madryt odpowiadał krótko. – Mamy świetną drużynę, niesamowite jak dzisiaj zagraliśmy, to było świetne do oglądania – podsumował. Rewanżowy mecz na Santiago Bernabeu w Madrycie już w najbliższy wtorek, niewątpliwie ekipa Borussii Dortmund zrobiła ogromny krok w stronę finału na Wembley.

Kuba Błaszczykowski przebywał na murawie do 82 minuty, zaliczył kilka rajdów i ciężko pracował w defensywie. Polski skrzydłowy podobnie jak cały zespół zaprezentował się bardzo dobrze i swój pierwszy występ przeciwko Realowi Madryt w tej edycji rozgrywek może zaliczyć do udanych.

BORUSSIA DORTMUND – REAL MADRID C.F. 4:1 (1:1)

Gole: 1-0 Lewandowski 8\’, 1-1 Ronaldo 43\’, 2-1 Lewandowski 50\’, 3-1 Lewandowski 55\’, 4-1 Lewandowski 67\’

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek (83\’ Großkreutz), Subotic, Hummels, Schmelzer – Gündogan (90\’ Schieber), Bender – Błaszczykowski (82\’ Kehl), Götze, Reus – Lewandowski

Real Madrid C.F.: Diego Lopez – Sergio Ramos, Varane, Pepe, Fabio Coentrao – Khedira, Xabi Alonso (80\’ Kaka) – Özil, Modric (68\’ di Maria), Cristiano Ronaldo – Higuain (68\’ Benzema)