Klopp da odpocząć?

Na trzy dni przed rewanżowym meczem z Realem gracze Borussii wybierają się do Düsseldorfu. Przed nimi konfrontacja z miejscową Fortuną, piętnastą aktualnie drużyną Bundesligi. – Mamy w głowach kilka różnych wariantów – mówi Jürgen Klopp w kontekście ewentualnych roszad w składzie BVB.

Wykluczony jest na pewno występ Łukasza Piszczka, który boryka się z urazem mięśnia przywodziciela. Pod dużym znakiem zapytania stoi także gra lekko kontuzjowanego Ilkaya Gündogana. – Prawdą jest, że myślimy przed tym meczem o kilku zmianach w składzie – przyznaje trener Klopp. – Mamy w głowach różne warianty i jeden z nich na pewno zastosujemy w sobotę. W naszej obecnej sytuacji kadrowej drobne zmiany w zestawieniu wydają się nieodzowne. Szczególnie, że jesteśmy w samym środku kluczowej serii Madryt – Düsseldorf – Madryt i musimy odpowiednio szafować siłami zawodników.

Nie wiadomo zatem, czy szkoleniowiec „czarno-żółtych” nie oszczędzi tym razem także Kuby Błaszczykowskiego, w który w środę dostał bardzo wiele zadań defensywnych i zostawił na boisku naprawdę sporo zdrowia. – Mecz z Realem nie był łatwy, ale jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, więc regeneracja przyszła bardzo szybko. Ja jestem gotowy, by z Fortuną zagrać nawet 90 minut. Ostateczna decyzja należy do trenera – mówi kapitan polskiej reprezentacji, który podkreśla jednocześnie, że w Dortmundzie wciąż nie milkną echa środowego triumfu nad faworyzowaną drużyną z Madrytu. – Staramy się te nastroje tonować, bo przed nami jeszcze na pewno trudny mecz rewanżowy. Niemniej jednak fajne jest to, że już teraz wspólnie napisaliśmy kawałek ciekawej historii tego klubu. I co najważniejsze, każdy z nas ma w to naprawdę olbrzymi wkład.

W jesiennym meczu z Fortuną na Signal Iduna Park Błaszczykowski strzelił efektowną bramkę, która dała jednak zaledwie jeden punkt (spotkanie zakończyło się wtedy niespodziewanym remisem 1:1). Dzisiejszą rewanżową konfrontację Borussii z piętnastą w tabeli Fortuną polscy kibice będą mogli obejrzeć „na żywo” w stacji Eurosport 2. Pierwszy gwizdek o 18:30.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne