Remis BVB, połowa Błaszczykowskiego

Remisem 3:3 (3:1) zakończyło się spotkanie 33. kolejki Bundesligi pomiędzy VfL Wolfsburg, a Borussią Dortmund. – Niestety nie uniknęliśmy kilku błędów w defensywie – tłumaczył po meczu trener Jürgen Klopp. Od 45. minuty na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski.

Przedostatni mecz tego sezonu Bundesligi bardzo dobrze rozpoczął się dla Borussii Dortmund. W 5. minucie spotkania po trafieniu Svena Bendera goście objęli prowadzenie i wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Niestety bramkowa akcja z początku meczu była dla Borussii jedynym, pozytywnym aspektem pierwszej odsłony, gdyż później do siatki trafiali już tylko rywale. Najpierw dwa gole dla ekipy Wolfsburgu zdobył były piłkarz BVB, Ivan Perisic, a jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy dołożył brazylijczyk Naldo. – Naszym największym problemem jest bierność. Przez własne błędy tracimy głupio bramki, a potem musimy wkładać mnóstwo sił, aby gonić wynik. – denerwował się Jürgen Klopp. Po pierwszych 45. minutach na Volkswagen-Arena drużyny rozdzielała różnica dwóch bramek.

Po słabej pierwszej połowie szkoleniowiec BVB zdecydował się na roszady – od początku drugiej części spotkania na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który miał odpoczywać. Polski skrzydłowy wprowadził sporo ożywienia w ofensywie BVB, lecz podopieczni Dietera Heckinga bardzo często powstrzymywali kapitana reprezentacji Polski w nieprzepisowy sposób Z biegiem czasu przewaga Borussii zaczęła się zarysowywać, czego dowodem było ostatnie 15. minut. Po świetnych akcjach Marco Reusa ekipa z Signal Iduna Park ostatecznie doprowadziła do remisu i drużyny podzieliły się punktami.

Ostatnim testem dla czarno-żółtych przed finałową konfrontacją Ligi Mistrzów będzie pojedynek z TSG Hoffenheim. Spotkanie to, nie wpłynie jednak na układ tabeli, gdyż drużyna Borussii Dortmund  po remisie z Wilkami zapewniła sobie pozycję wicelidera Bundesligi.

VfL Wolsfburg – Borussia Dortmund 3:3 (3:1)

Bramki: 0-1 Bender 5\’, 1-1 Perisic 14\’, 2-1 Perisic 22\’, 3-1 Naldo 26\’, 3-2 Reus 84\’, 3-3 Reus 87\’

VfL Wolfsburg: Benaglio – Naldo, Rodriguez, Knoche (90\’ Madlung), Polak, Diego, Hasebe, Perisić (80\’ Schafer), Vieirinha, Medojević (85\’ Trasch), Olić

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Hummels, Piszczek, Schmelzer, Santana (77\’ Leitner), Sahin, Bender (46\’ Schieber), Grosskreutz (46\’ Błaszczykowski),