Nowy wymiar rywalizacji

Podczas sześciu lat spędzonych w Bundeslidze, Kuba Błaszczykowski wielokrotnie uczestniczył w spotkaniach przeciwko Bayernowi Monachium. Historyczne pojedynki klasowych rywali zawsze bywały emocjonujące, lecz ten najbliższy, daje zupełnie nowy wymiar rywalizacji niemieckich gigantów.

Walka na linii Dortmund-Monachium od kilku lat dominuje w niemieckiej piłce. Tym razem najwięksi rywale w wyścigu o mistrzostwo kraju, zmierzą się w najważniejszym meczu Starego Kontynentu – finale Ligi Mistrzów. – Spotkania z Bayernem zawsze są prestiżowe, a kibice na nie czekają – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym Błaszczykowski, przy okazji ostatniej ligowej konfrontacji Borussii z Bayernem. Dla kapitana reprezentacji Polski pojedynek z najbliższym przeciwnikiem nie jest nowością, były piłkarz Wisły Kraków przeciwko rekordowemu mistrzowi Niemiec miał okazję zagrać już czternaście razy. Sam Kuba doskonale zdaje sobie sprawę, jaką rangę ma najbliższy mecz. – My wiemy wszystko o Bayernie, tak samo jak oni o nas. Ten mecz będzie jednak wyjątkowy, a o tym kto zwycięży może zadecydować dyspozycja dnia – opowiada skrzydłowy BVB.

Kończący się sezon jest dla Błaszczykowskiego wyjątkowy pod każdym względem. Na arenie krajowej Kuba zapisał się świetnymi występami – na jego koncie widnieje aż 11. goli, a kiedy dodamy do tego 13. kluczowych podań, wynik urodzonego w Truskolasach piłkarza wygląda naprawdę imponująco. W zakończonych już rozgrywkach Bundesligi Kuba przeciwko Bayernowi zaliczył doskonałą asystę (podanie do Großkreutza w ostatnim meczu na Signal Iduna Park zakończonym wynikiem 1:1), a w historii spotkań zespołów trafiał także do siatki ekipy z Allianz Arena.

Od ostatniego gola Kuby w pojedynkach z Bawarczykami minęło już trochę czasu, bramkę pięknej urody Błaszczykowski zdobył w roku 2008. Co ciekawe, łączna suma minut Polaka w meczach z Bayernem Monachium wynosi aż 978. Warto dodać, że niemal równy rok temu w efektownym zwycięstwie finału Pucharu Niemiec, Kuba zaliczył dwie asysty. Czy jeden z motorów napędowych siły ofensywnej Dortmundu poprawi swoje statystyki w najważniejszym i wyjątkowym meczu? Na to pytanie odpowiedź poznamy 25. maja.

Tabela przedstawiająca wszystkie mecze Kuby Błaszczykowskiego przeciwko Bayernowi Monachium.

width=839

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne