Media: „Kuba pracowity w defensywie”

Finał Ligi Mistrzów to już historia. Gdy emocje odchodzą na dalszy plan, występy poszczególnych piłkarzy zostają poddane szczegółowej weryfikacji. – Przejął wiele zadań w obronie i świetnie asekurował Piszczka – pisze o Błaszczykowskim niemiecki magazyn Spiegel.

Finałowe spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla Borussii Dortmund. Drużyna BVB stwarzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, a przy jednej z nich bardzo bliski zdobycia gola był Jakub Błaszczykowski: Zaprzepaścił pierwszą dobrą okazję po 14 minutach gry, ale już wcześniej był bardzo czujny i ruchliwy. Potem tak jak zawsze solidny, ale bez mocniejszych akcentów. Ocena: dostateczna – czytamy w gazecie Focus. Szczegółowy opis gry kapitana reprezentacji Polski przedstawili dzienikarze Sueddeutsche Zeitung: Obecnie nie łączy się jego nazwiska ani z Realem Madryt, ani z Manchesterem United, ani z Bayernem. Na Wembley najpierw wyglądał, jakby wielkie wrażenie wywierało na nim to kultowe miejsce. Parę razy przez nerwowość stracił piłkę. Ale potem to się skończyło i powrócił do swojego normalnego tempa na prawym skrzydle. Niewiele brakowało, by narobił wielkiego zgiełku, ale jego strzał z dość bliskiej odległości obronił Neuer – podsumowuje niemiecki dziennik.

Na spory wkład Polaka w zadaniach defensywnych zwrócili uwage fachowcy gazety Spiegel: W ofensywie biegał nie tak skutecznie jak dotychczas w sezonie. Przejął za to wiele zadań w obronie i zabezpieczał Piszczka. Podobną opinie na temat gry skrzydłowego Borussii Dortmund miał ceniony portal piłkarski Goal.com: Wiele razy mogliśmy oglądać jego powroty i pomoc w destrukcji. Jego wysiłek mógł być zrekompensowany w 14. minucie meczu, kiedy Manuel Neuer obronił piłkę zmierzającą do siatki po strzale Błaszczykowskiego. W drugiej części spotkania sporo walczył i grał efektownie – czytamy w opisie występ Kuby. Za swój wkład w walkę były piłkarz Wisły Kraków otrzymał solidną trójkę.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne