Liczy sie tylko zwycięstwo!

Trudny i ważny sprawdzian czeka reprezentację Polski w piątkowy wieczór. – To mecz w którym musimy zdobyć trzy punkty – zaznacza kapitan drużyny narodowej Kuba Błaszczykowski. Podopieczni Waldemara Fornalika w Kiszyniowie podejmą zespół Mołdawii, aby zostać w walce o mundial konieczna jest wygrana.

Reprezentacja piłkarska w czwartek w południe odleciała z podkrakowskiego lotniska w Balicach na mecz eliminacji mistrzostw świata z Mołdawią. Przez ostatnie kilka dni załoga biało-czerwonych przygotowywała się do tego spotkania w Małopolsce. Ranga  jest ogromna, Polacy musza wygrać żeby dalej walczyć o awans do brazylijskiego mundialu. Na lotnisku w Mołdawii, kapitan polskiej kadry nie ukrywał jaki cel stoi przed drużyną. – Musimy wygrać ten mecz, aby liczyć się w dalszej walce o awans do mistrzostw świata – podkreślił. – Oczywiście podchodzimy do naszych przeciwników z szacunkiem, ale jednoczesnym przekonaniem o własnej wartości. Musimy w piątek po prostu to udowodnić – dodał skrzydłowy Borussii Dortmund, któy ostatnie sparingowe spotkanie z Lichtensteinem oglądał z ławki rezerwowych.

Podobne zdanie na temat eliminacyjnej otyczki ma szkoleniowec Waldemar Fornalik. – Ten mecz jest ważny, ale czy ważniejszy od tego z Anglią, czy Czarnogórą? Czy następny nie będzie jeszcze ważniejszy…? – pyta selekcjoner. Spotkanie z Mołdawią jest równie ważne jak poprzednie eliminacyjne konfrontacje, lecz skutki w przypadku braku zwycięstwa mogą okazać się bolesne. Trener biało czerwonych zapewnia jednak, że zespół jest dobrze przygotowany do walki o punkty w Kiszyniowie. – Wszyscy wiemy, że aby być dalej w grze, musimy ten mecz wygrać ocenia. Dni poprzedzające to spotkanie spędziliśmy bardzo pracowicie i mieliśmy czas na dystans do pewnych rzeczy. Myślę, że jesteśmy w pełni przygotowani i skoncentrowani, by pokazać się z jak najlepszej strony. Naszym celem jest zwycięstwo zakończył Fornalik.

Obie drużyny mają już za sobą pierwszy pojedynek w ramach eliminacji do mistrzostwa świata w Brazylii. We wrześniu ubiegłego roku, reprezentacja Polski wygrała 2:0 we Wrocławiu. Wówczas bramki zdobywali Jakub Błaszczykowski i Jakub Wawrzyniak. Początek spotkania w Kiszyniowie o godzinie 20:15. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Telewizja Polska.

MOŁDAWIA – POLSKA

Przypuszczalny skład: Boruc – Jędrzejczyk, Salamon, Komorowski, Wawrzyniak – Krychowiak, Polański – Błaszczykowski, Mierzejewski, Rybus – Lewandowski.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne