Imponujaca postawa BVB

Drużyna Borussii Dortmund nie zwalnia tempa, podopieczni Jürgena Kloppa pewnie zwyciężyli kolejny sparing w którym przeciwnikiem był turecki zespół Bursaspor Kulübü. – Ten mecz pokazał nam, że mamy ogromne możliwości – podsumował szkoleniowiec wicemistrzów Niemiec.

Załoga Borussii Dortmund wciąż przebywa na obozie przygotowawczym w szwajcarskim Bad Ragaz. W sobotę dortmundczycy mieli okazje do kolejnego sprawdzianu, testemecz z tureckim Bursasporem potwierdził, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. – Nasza gra w presingu mogła się podobać, pokazaliśmy, że mamy ogromne możliwości – ocenił trener Klopp. Czarno-żółci pewnie zwyciężyli 4:1 (2:0), a gra niemieckiego zespołu wprowadziła w zachwyt także miejscowych widzów. Gole dla Borussii zdobywali: Lewandowski, Aubameyang i Reus, ostatnia bramka dla zespołu z Signal Iduna Park padła po samobójczym trafieniu Aziza. Występ w spotkaniu zaliczył także Jakub Błaszczykowski, Kuba spędził na boisku 45. minut wybiegając na murawę w potencjalnie silniejszej jedenastce.

Przygotowania Borussii do zbliżającego się sezonu przebiegają zgodnie z planem. Wszyscy zawodnicy intensywnie pracują na treningach, poza Svenem Benderem nikt z drużyny nie narzeka na poważniejsze urazy. – Jestem zadowolony z naszych postępów. Widzę, że idziemy w dobrą stronę – przyznał Jürgen Klopp, nie kryjąc świetnego nastroju. Kolejny test drużyny już we wtorek, wówczas ośmiokrotnym mistrzom Niemiec przyjdzie rywalizować z drużyną FC Luzern. Obóz przygotowawczy w Bad Ragaz potrwa do 18 lipca.

SPARING: BORUSSIA DORTMUND – BURSASPOR 4:1 (2:0)

BVB 1. połowa: Langerak – Durm, Hummels, Sarr, Bandowski – Gündogan, Sahin – Błaszczykowski, Mkhitaryan, Aubameyang – Lewandowski

BVB 2. połowa: Weidenfeller – Großkreutz, Subotic, Sokratis, Schmelzer – Kirch, Bender – Hofmann, Ducksch, Reus – Schieber

Bramki: 1:0 Lewandowski (13.), 2:0 Aubameyang (45.), 3:0 Reus (62.), 4:0 Aziz (samobój, 69.), 4:1 Cinas (89.)
Sędzia meczu:Schörgenhofer
Widzów: 7.029