Zwycięstwo na zakończenie obozu

Bez niespodzianki zakończyło się ostatnie testowe spotkanie Borussii Dortmund podczas obozu przygotowawczego w Bad Ragaz. Dortmundczycy tym razem pewnie pokonali ekipę FC Luzern 4:1 (3:1). Podobnie jak w poprzednich sparingach, Jakub Błaszczykowski przebywał na boisku przez 45 minut.

Kompletem zwycięstw w dotychczasowych meczach kontrolnych mogą pochwalić się zawodnicy obecnych wicmistrzów Niemiec. Przeciwnicy podopiecznych Jürgena Kloppa co prawda nie byli bardzo wymagający, lecz jak podkreśla trener drużyny z Dortmundu, celem sparingów było zgranie dryżyny, nabranie rytmu meczowego oraz powrót do treningów z pełnym obciążeniem. – Oczywiście wygrane nas cieszą, ale podczas tego rodzaju meczów inne czynniki są decydujące – przyznał Klopp chwilę po zakończeniu spotkania z FC Luzern. Bramki dla BVB w sparingu na SwisssporArena zdobywali: Ducksch, Lewandowski, Mkhitaryan i Reus. Honorowe trafienie dla rywali zaliczył Lezcano.

SPARING W BAD RAGAZ
FC LUZERN – BORUSSIA DORTMUND 1:4 (1:3)

BVB 1. połowa: Langerak – Sokratis, Subotic, Hummels, Bandowski – Gündogan, Kirch – Hofmann, Mkhitaryan, Ducksch (33. Durm) – Lewandowski

BVB 2. połowa: Langerak – Durm, Subotic, Sarr, Schmelzer – Sahin – BŁaszczykowski, Großkreutz – Aubameyang, Schieber, Reus

Bramki: 0:1 Ducksch (9.), 0:2 Lewandowski (28.), 1:2 Lezcano (38.), 1:3 Mkhitaryan (43.), 1:4 Reus (55.)
Sędzia meczu: Bernegger
Widzów: 17.000 (komplet)

Obóz szkoleniowy w szwajcarskim kurorcie Bad Ragaz powoli dobiega końca. Cała załoga Borussii Dortmund już jutro powraca do kraju, lecz wcale nie oznacza to chwili wytchnienia dla piłkarzy. Na sobotę, 20. lipca zaplanowane są kolejne mecze kontrolne, tym razem ośmiokrotni mistrzowie Niemiec sprawdzą swoje siły z mocniejszymi przeciwnikami. W ramach Telekom-Cup drużyna czarno-żółtych rozegra dwa spotkania w niestandardowym wymiarze czasu – 2 razy 30 minut. Pierwszym przeciwnikiem Borussii będa gospodarze turnieju – Borussia Möchengladbach, a drugim Bayern Monachium lub Hamburger SV w zależności od wyniku obydwu pojedynków.