7 sezon w BVB: „U Ciebie wygrało serce”

Przygoda Jakuba Błaszczykowskiego w Borussii Dortmund trwa już siódmy sezon. Były piłkarz Wisły Kraków staje się ikoną klubu: „U Ciebie wygrało serce” – to słowa najnowszej piosenki, która zainicjowana została specjalnie dla Kuby. – Jestem dumny – mówił po podpisaniu nowej umowy.

Piękna historia Błaszczykowskiego pisana w czarno żółtych barwach trwa już sześć lat, to niesamowite, jak w ciągu ostatniej dekady eksplodował talent byłej gwiazdy polskiej ligi. Dziś Kuba ma po występach w Bundeslidze na swoim koncie pokaźny dorobek – dwa mistrzostwa Niemiec, puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec oraz udział w finale Ligi Mistrzów. Tak znakomitą postawę i regularny wzrost formy polskiego skrzydłowego doceniają fani, którzy specjalnie na jego cześć stworzyli piosenkę: Przygotujcie mu koronę, u Ciebie wygrało serce – słuchamy w utworze zatytułowanym Kuba,Kuba.

Sam Kuba podkreśla, że w Dortmundzie czuje się znakomicie i w najbliższym czasie nie zamierza zmieniać otoczenia. – Gdy upłynie mój nowy kontrakt, będę dłużej niż 10 lat w Borussii. Tak długie okresy w dzisiejszym zawodowym futbolu nie zdarzają się często – opowiada kapitan reprezentacji Polski. – Jestem bardzo, bardzo dumny, że tak znakomity klub okazuje mi wielkie zaufanie i na długi czas planuje ze mną przyszłość – wyznał zadowolony po podpisaniu najnowszej umowy.

Pochlebnych opinii na temat motoru napędowego ofensywy Borussii nie szczędzili także włodarze klubu. – Kuba jest bardzo ważną częścią naszego zespołu, który osiągnął wielki sukces na arenie europejskiej – powiedział dyrektor sportowy BVB kilka tygodni temu. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi na kolejne lata współpracy z Błaszczykowskim – podkreślił na łamach oficjalnej strony usatysfakcjonowany Michael Zorc.

Przypomnijmy, że były piłkarz Wisły Kraków trafił na Signal Iduna Park w lipcu 2007 roku. Kwota odstępego, jaką wówczas Borussia zapłaciła za Błaszczykowskiegoi wynosiła około 3.5 miliona euro. Dziś fachowcy wyceniają kapitana reprezentacji Polski na 18 milionów.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne