Dobrze wejść w sezon!

Przez kilka lat pobytu w Dortmundzie Jakub Błaszczykowski brał udział w niemal wszystkich meczach inauguracyjnych Borussii. Start 51. sezonu Bundesligi może mieć jednak historyczne znaczenie – Kuba jeszcze nigdy nie zdobył bramki w pierwszej kolejce. W sobotę okazja do zmiany tej statystyki.

W najbliższy weekend rozpocznie się siódmy sezon Kuby na boiskach Bundesligi. Ubiegłe lata i rywalizacja w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech, to dla byłego piłkarza Wisły Kraków piękne wspomnienia i wielkie sukcesy. Kuba w historii swoich występów, pięć razy brał udział w inauguracyjnej meczu sezonu, wyjątkiem w tym zestwieniu był rok 2010, wówczas z powodu kontuzji Błaszczykowski był zmuszony pauzować przez dwie pierwsze kolejki. W pozostałych spotkaniach inauguracyjnych z udziałem Polaka, Borussia czterokrotnie zdobywała komplet punktów i raz zremisowała. W żadnym z tych spotkań kapitanowi reprezentacji Polski nie udało się wpisać na listę strzelców.

Najlepszy start dla Jakuba Błaszczykowskiego miał miejsce w sezonie 2008/09, kiedy to polski pomocnik zaliczył jedno kluczowe podanie i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa w konfrontacji z Bayerem Leverksuen. Ostatnie dobre wejście w sezon dla Kuby, to poprzedni sezon – po znakomitej grze i asyście Błaszczykowskiego Borussia zwyciężyła na Signal Iduna Park z Werderem Bremen. Początek rozgrywek to zazwyczaj trudny okres dla piłkarzy, wiele zespołów po przerwie i ciężkich obozach przygotowawczych ma problem z nabraniem świeżości i załapaniem odpwiedniego rytmu gry. Trener Klopp przed pojedynkiem z Augsburgiem wydaje się być spokojny o swoich podopiecznych. – Musimy mieć się na baczności, ale czuję że jesteśmy świetnie przygotowani – zapewnia.

W sobotę na inaugurację 51. sezonu Bundesligi Borussia Dortmund na wyjeździe zmierzy się z Augsburgiem. Wicemistrzowie Niemiec w ubiegłorocznych rozgrywkach dwukrotnie pokonali rywali: 3:1 i 4:2. Co ciekawe w żadnym z tych meczów nie wystąpił Jakub Błaszczykowski. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że uraz nie wykluczy skrzydłowego BVB z najbliższej rywalizacji tych zespołów. Początek spotkania na SGL Arena o godzinei 15:30.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne