Borussia zwycięża, 33 minuty Błaszczykowskiego

Pewnym, wysokim i efektownym zwycięstwem piłkarze Borussii Dortmund rozpoczęli kolejną edycję rozgrywek Bundesligi. W wyjazdowym meczu dortmundczycy pokonali ekipę Augsburga aż 4:0 (1:0). – Jesteśmy dumni z wyniku, warunki do gry były trudne – ocenił po meczu Jürgen Klopp.

Inauguracyjny pojedynek Borussii Dortmund rozpoczął się dla wicemistrzów Niemiec niespodziewanie trudno. Gospodarze od pierwszych minut próbowali narzućić trudne warunki i bardzo dobrze ustawiali się w defensywie. Sposób na rozmontowanie obrony rywali w 23. minucie meczu znalazł Marcel Schmelzer, który zankomicie dośrodkował w pole karne, a piłkę głową do siatki skierował nowy nabytek klubu z Dortmundu – Pierre-Emerick Aubameyang. Mimo zdobytej bramki widać było, że Borussii gra się bardzo ciężko, dlatego też szkoleniowiec gości na konferencji prasowej zwrócił uwagę na fatalny stan murawy. – Murawa została źle przygotowana, warunki do gry były trudne – komunikował po końcowym gwizdku arbitra Jürgen Klopp.

Z biegiem czasu ekipa Borussii Dortmund łapała odpowiedni rytm gry czego efektem było kolejne trafienie Aubameyanga. Po objęciu dwubramkowej przewagi dortmundczykom grało się znacznie łatwiej. Na dziesięć minut przed końcem akcję czarno-żółtych zainicjował wprowadzony w 57. minucie Kuba Błaszczykowski. Polski skrzydłowy zagrał piłkę do Roberta Lewandowskiego, a ten prostopadłym podaniem uruchomił świetnie dysponowanego Aubameyanga i w ten sposób reprezentant Gabonu skompletował hat-tricka. W 86. minucie meczu w polu karnym faulowany był Jonas Hofmann, a rezultat spotkania z rzutu karnego ustalił Robert Lewandowski.

Cel został osiągnięty, Borussia Dortmund wraca do domu w świetnych nastrojach i z kompletem punktów może oczekiwać kolejnej konfrontacji. – Zdobyliśmy świetne gole i zakończyliśmy spotkanie z pewnością siebie – analizuje Klopp. – Tak wysoko jeszcze tutaj nie wygraliśmy, jesteśmy dumni – dodał. W najbliższy weekend Dortmundczycy przed własną publicznością zmierzą się z beniaminkiem Bundesligi Eintrachtem Braunschweig.

BUNDESLIGA, 1. Kolejka
FC AUGSBURG – BORUSSIA DORTMUND 0:4 (0:1
)

Bramki: 0:1 Aubameyang (24., Schmelzer), 0:2 Aubameyang (66., Reus), 0:3 Aubameyang (79., Lewandowski), 0:4 Lewandowski (86., rzut karny po faulu Callsen-Brackera na Hofmannie)

FC Augsburg: Amsif – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Baier – Hahn, Moravek, Altintop, Holzhauser – Mölders

Borussia Dortmund: Langerak – Großkreutz, Subotic, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Aubameyang, Gündogan, Reus – Lewandowski

Zmiany: 77. Philp i Vlachodimos za Altintopa i Holzhausera, 83. Vogt za Hahna – 57. Błaszczykowski za Gündogana, 81. Hofmann za Aubameyanga, 88. Durm für Lewandowskiego

Widzów: 30.660 (komplet)