„Afera” z niczego

W ostatnich dniach media obiegła kontrowersyjna informacja. Tematem okazał się rzekomy brak chęci udziału w reklamie kadrowiczów: Jakuba Błaszczykowskiego, Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego. – W mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje – podkreśla dziś Kuba.

Pierwsze godziny zgrupowania reprezentacji Polski w Gdańsku upłynęły w dość nerwowej i niepotrzebnie podkręconej medialnie atmosferze. W poniedziałek prasę obiegła informacja, iż trzech kadrowiczów odmówiło udziału w reklamie oficjalnego sponsora drużyny narodowej. – Cała sytuacja nie wyglądała tak, jak przedstawiona została w prasie – ocenił podczas rozmowy z dziennikarzami kapitan naszej kadry, Kuba Błaszczykowski. Skrzydłowy reprezentacji Polski podreśla, iż cała afera to zwykłe nieporozumienie i wszystko jest już wyjaśnione. – Zostało zrobione coś z niczego. Najważniejsze, że wszystkie nieścisłości ustaliliśmy – mówi. – W sprawie chodziło o sprecyzowanie reguł i zasad, wyjaśniliśmy nieporozumienie i tematu po prostu już nie ma – zakończył.

W dzisiejszych wywiadach dla przedstawicieli prasy i telewizji Kuba przejawiał spory dystans w stosunku do całego zamieszania. Błaszczykowski spytany o to, jaka afera czeka nas przed wrześniowym zrupowaniem w ramach meczu eliminacyjnego z Czarnogórą uciął krótko. – Będziemy nad tym pracować, ciągle się zastanawiamy – przyznał z humorem. Do całej sytuacji w specjalnym oświadczeniu odniósł się także prezes PZPN Zbigniew Boniek. – Sprawa nie ma wyolbrzymianego tu i ówdzie podtekstu finansowego. Z rozmowy z zawodnikami wywnioskowałem, że chodzi im o systemowe rozwiązanie spraw związanych z powinnościami wobec PZPN i sponsorów związku – czytamy w podsumowaniu.

Polska drużyna narodowa dziś o godzinie 19 na PGE Arena w Gdańsku odbyła oficjalny trening, w środę o godzinie 20:45 na tym samym obiekcie podopieczni Waldemara Fornalika w sparingowej konfrontacji podejmą reprezentację Danii.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne