Drugie zwycięstwo w Bundeslidze

Piłkarze Borussii Dortmund podtrzymują dobrą passę i w drugim ligowym meczu zainkasowali komplet punktów. W niedzielnej konfrontacji dortmundczycy przed własną publicznością ograli beniaminka z Braunschweig 2:1 (0:0). Błaszczykowski przebywał na boisku do 60. minuty.

Pierwsze spotkanie sezonu na Signal Iduna Park w Dortmundzie wbrew pozorom okazało się bardzo ciężką przeprawą dla wicemistrzów Niemiec. Nowa drużyna Bundesligi od pierwszych minut była bardzo dobrze zdyscyplinowana w defensywie, co utrudniało konstruowanie akcji ofensywnych gospodarzom. Pojedyncze próby pokonania bramkarza Eintrachtu zakończyły się fiaskiem i kibice po pierwszych trzech kwadransach gry nie obejrzeli żadnej bramki.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie, a beniaminek z Braunschweig doskonale odpierał ataki BVB. Przełamanie nadeszło dopiero na 15. minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra, sposób na pokonanie golkipera Eintrachtu znalazł wprowadzony chwilę wcześniej Jonas Hofmann. Utalentowany pomocnik czarno-żółtych z dobrej strony pokazał się jeszcze w 86. minucie spotkania, kiedy został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola tym razem zamienił wprowadzomy za Kubę Błaszczykowskiego Marco Reus. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło w szyki podopiecznych Jürgena Kloppa sporo swobody i nonszalancji, co przełożyło sie na zgubienie krycia podczas rzutu rożnego. Moment nieuwagi wykorzystali goście i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Borussii 2:1.

Klasę rywali po zakończeniu meczu docenił szkoleniowiec BVB Jürgen Klopp. – Przeciwnik był bardzo dobrze zorganizowany – podkreśla. – To spotkanie było dla nas bardzo trudne, dopiero w drugiej połowie pojawiły się szanse na zdobycie gola. Myślę jednak, że zwyciężyliśmy zasłużenie i to jest dla nas najważniejsze – analizuje niemiecki trener. – Jestem pewien, że Braunschweig osiągnie dobre wyniki, gdyż ciężka praca się popłaca – zakończył.

Bundesliga, 2. Kolejka
BORUSSIA DORTMUND – EINTRACHT BRUNSZWIK 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Hofmann (75., Hummels), 2:0 Reus (86., rzut karny po faulu Bicakcic na Hofmannie), 2:1 Lewandowski (89., samobójcza)
Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Sokratis, Hummels, Schmelzer – Bender, Sahin – Błaszczykowski, Mkhitaryan, Aubameyang – Lewandowski
Eintracht Brunszwik: Davari – Elabdellaoui, Bicakcic, Correia, Reichel – Kratz, Theuerkauf, Caligiuri – Hochscheidt, Kruppke – Jackson

Zmiany: 60. Reus za Błaszczykowskiego, 68. Hofmann za Aubameyanga, 90.+2 Ducksch za Mkhitaryana – 65. Boland i Perthel za Hochscheidta i Caligiuri\’ego, 77. Ademi za Kruppke

Widzów: 80.200