Liga Mistrzów: Powtórka z rozrywki

W czwartek w Monaco odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund trafiła do grupy F, gdzie rywalizować będzie z Arsenalem, Marsylią i Napoli. Dokładnie dwa lata temu, drużyna Kuby Błaszczykowskiego miała okazję znaleźć się w bardzo podobnym zestawieniu.

Kolejna przygoda Borussii Dortmund w Lidze Mistrzów rozpoczyna się podobnie jak przed dwoma laty, wówczas dortmundczykom przyszło mierzyć się z Arsenalem Londyn, Olympique Marsylią oraz Olympiakosem Pireus. Tym razem do nowej starej grupy, z czwartego koszyka trafił włoski potentat – drużyna SC Napoli. Doskonale pamiętamy, że tamte rozgrywki nie skończyły się dla Borussii pomyślnie, dlatego też prezes klubu Hans-Joachim Watzke podreśla, iż będzie to dla klubu doskanała okazja do rewanżu. – Przed dwoma laty, zdołaliśmy w meczach z Arsenalem i Marsylią zdobyć zaledwie jeden punkt, kończąc swój udział w rozgrywkach na fazie grupowej. Teraz nadarza się okazja, aby pokazać naszym rywalom z 2011 roku, że się rozwinęliśmy – zaznacza Watzke.

Dla Kuby Błaszczykowskiego taki los to okazja do jeszcze większej motywacji, polskiemu skrzydłowemu szczególnie pojedynki z Marsylią na długo pozostaną w pamięci. 6. grudnia 2011 roku, w rewanżowej konfrontacji z francuską drużyną, były piłkarz Wisły Kraków zdobył swojego pierwszego gola w elitarnych rozgrywkach. Niestety, trafienie to nie pomogło wtedy Borussii w wywalczeniu awansu do fazy pucharowej, a sam Kuba nie mógł w pełni cieszyć się ze swojego gola. – Nie zadowalam się tą bramką, fajnie, że się udało ale cieszyła by mnie ogromnie tylko wtedy gdybyśmy wygrali – przyznał po spotkaniu na łamach oficjalnej strony.

Znacznie mniej czasu do zaprezentowania swoich umiejętności skrzydłowy BVB miał w konfrontacjach z Arsenalem Londyn. W dwóch meczach z popularnymi kanonierami, Błaszczykowski spędził na murawie zaledwie 22 minuty i nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Ciekawie natomiast prezentują się statystyki kapitana reprezentacji na tle włoskich zespołów. Kuba co prawda jeszcze nigdy nie miał okazji grać przeciwko drużynie z Neapolu, lecz kiedy spojrzymy w karty historii polski skrzydłowy w barwach Borussii rozegrał świetne spotkania z innymi drużynami włoskiej Serie A – Udinese Calcio (Puchar Uefa) oraz AS Romą (towarzysko). Pomocnik BVB w dwumeczu z Udinese (sezon 2008/09) zaliczył asystę i zebrał świetne noty za występ, z kolei z Romą (2007/08) zdobył gola i został wybrany zawodnikiem meczu.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne