„Nie mamy nic do stracenia”

Spotkanie Polski z Czarnogórą zbliża się wielkimi krokami. Kadrowiczom Waldemara Fornalika do zachowania szans na udział w brazylijskim mundialu potrzebne jest tylko i wyłącznie zwycięstwo. – Nie mamy nic do stracenia – podkreśla przed meczem kapitan naszej kadry Kuba Błaszczykowski.

Sytuacja w grupie H znacznie skomplikowała się po ostatnich słabych wynikach biało-czerwonych w meczach eliminacyjnych. Przed piątkowym pojedynkiem z liderem grupy Czarnogórą, plan wydaje się być jasny – Polacy muszą zdobyć komplet punktów. Wątpliwości co do tego nie ma kapitan naszej drużyny narodowej Jakub Błaszczykowski, który w wywiadzie dla Telewizji Polskiej podkreśla, jak ważny mecz czeka polski zespół. – Nie mamy nic do stracenia – mówi Kuba. – Pozostaje jednak pytanie, czy postawić wszystko na jedną kartę? W przypadku bardzo ofensywnego nastawienia zgrany zespół z Czarnogóry jest w stanie wyprowadzić groźny kontratak, o czym przekonaliśmy się podczas trwania eliminacji. Taktyka na to spotkanie pozostaje jednak w gestii selekcjonera Waldemara Fornalika oraz jego doradców, a końcowy rezultat jak i formę polskiej kadry zweryfikuje boisko.

Być może kluczem do sukcesu okaże się spokój i cierpliwość, w rozmowie z dziennikarzami TVP właśnie na to zwracał uwagę Kuba Błaszczykowski. – Trzeba zachować spokojną głowę. To może odegrać ważną rolę. Mecz trwa 90 minut i ważne, żeby nie stracić bramki. To może być kluczowe – zaznaczył skrzydłowy Borussii Dortmund. Niewątpliwie tych cech zabrakło naszej drużynie w spotkaniach z Ukrainą i Macedonią, lecz przede wszystkim w pierwszej potyczce z reprezentacją Czarnogóry. – Na pewno nie jest to słaba drużyna, co pokazały eliminacje. Trzeba szanować każdego przeciwnika. Szczególnie w dzisiejszych czasach – zakończył Błaszczykowski.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne