Media: „Kuba motorem napędowym”

Po heroicznym boju na Stadionie Narodowym przyszedł czas na oceny indywidualne poszczególnych zawodników. Świetne recenzje za swoją grę zebrał Kuba Błaszczykowski: Jak zwykle był liderem drużyny. Zaczął od rajdów prawą stroną – czytamy w opinii Przeglądu Sportowego.

Jakub Błaszczykowski od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra grał na 100%, na murawie widać było jego ogromne zaangażowanie: Kuba zagrał tak jak na kapitana przystało. Od początku wziął odpowiedzialność za grę biało-czerwonych i był motorem napędowym naszej drużyny. – opisują dziennikarze tygodnika Pilkanożna. Podobne zdanie na temat gry kapitana reprezentacji Polski mieli eksperci z Przeglądu Sportowego: Jak zwykle lider drużyny. Zaczął od rajdów prawą stroną, ale później próbował łamać schematy. Zmieniał pozycję, wymieniał piłki z Sobotą, Klichem, Zielińskim. No i posłał piłkę do siatki w ostatniej akcji meczu. Tym razem jednak sędzia postanowił być jednak wyjątkowo skrupulatny, choć wcześniej nie umiał poprawnie oceniać pozycji spalonych. W zestawieniu pomocnik Borussii Dortmund otrzymał najwyższą notę w zespole – 7.

Więcej opinii na temat gry Błaszczykowskiego znajdujemy na serwisach internetowych o tematyce sportowej. Jak zwykle był jedną z najgroźniejszych broni naszej reprezentacji. Popisał się kilkoma znakomitymi dryblingami, trzykrotnie dokładnie wrzucał w pole karne, raz strzelił głową, ale jego uderzenie obronił z najwyższym trudem bramkarz. No i na koniec strzelił do siatki, gol jednak został słusznie nieuznany. Na pewno nie zawiódł. – to z kolei recenzja dziennikarzy portalu Sport.pl. Dobrą formę Kuby dostrzegli także fachowcy telewizji Eurosport, którzy jego występ przeciwko Czarnogórze ocenili bardzo wysoko: Starał się, jak mógł. Widać, że jest w bardzo dobrej formie. Szkoda, że w drużynie narodowej nie mamy ze trzech takich kapitanów. Gdyby tak było, to o wyniki moglibyśmy być spokojni, prawie. W doliczonym czasie zdobył bramkę,został przygnieciony chyba przez dziesięciu kolegów. I co z tego? Gol nie został uznany. – czytamy w uzasadnieniu.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne