Formalność? Błaszczykowski: „Walczymy do końca!”

Cień szansy pozostał Polakom w walce o awans do przyszłorocznych mistrzostw Świata w Brazylii. – Jeśli jest najmniejsza szansa, trzeba zrobić wszystko, aby ją wykorzystać – stwierdził przed wtorkową potyczką z San Marino kapitan naszej kadry Kuba Błaszczykowski.

We wtorek na Stadionie Olimpijskim w Serravalle reprezentacja Polski stawi czoła outsiderom grupy H, ekipie San Marino. Konieczność zwycięstwa w tym spotkaniu nie podlega żadnej dyskusji zaznacza najlepszy zawodnik meczu z Czarnogórą Jakub Błaszczykowski. – Oczywiście, żeby myśleć o awansie, trzeba spełnić jeden podstawowy warunek – zamiast remisować musimy wreszcie zacząć wygrywać – podkreślił Kuba w rozmowie z Rzeczpospolitą. – Kolejne spotkania czekają nas dopiero w październiku. Także we wtorek odbędzie się również ważny dla nas mecz Ukrainy z Anglią – zaznacza kapitan biało-czerwonych. Podział punktów w piątkowej konfrontacji przeciwko Czarnogórze znacznie oddalił drużynę Waldemara Fornalika od brazyliskiego mundialu, lecz iluzoryczne szanse nadal pozostają.

Skrzydłowy Borussii Dortmund wcale nie zamierza tracić wiary w końcowy sukces polskiej kadry. – Nasza sytuacja w grupie na pewno nie jest zbyt komfortowa. Nie ma wyników, nie ma argumentów, niemniej gdzieś w tyle głowy tli się myśl, że jest jeszcze nadzieja. Nie wszystko zostało zaprzepaszczone. Wciąż mamy niewielką szansę na awans i dlatego trzeba zrobić wszystko, aby ją wykorzystać – mówi Błaszczykowski. Bogate doświadczenie naszego kapitana nauczyło go, że zawsze należy walczyć do końca. – Życie wiele razy pokazało, że nawet w pozornie beznadziejnych sytuacjach można znaleźć wyjście. Nie wolno za wcześnie składać broni, a ja mogę zapewnić, że w eliminacjach będziemy walczyć do końca. Kariera piłkarska nie trwa wiecznie. To raptem 15 lat i w tym czasie trzeba realizować marzenia, a takimi jest z pewnością udział w największych piłkarskich imprezach – przyznał były piłkarz Wisły Kraków.

Przed reprezentacją Polski pozornie łatwe zadanie, należy pewnie pokonać znacznie niżej notowanego rywala i obesrwować sytuację w grupie. W przedmeczowych wypowiedziach Jakub Błaszczykowski wspomniał o odpowiedniej motywacji drużyny przed rewanżowym spotkaniem z San Marino. – O nasze podejście w rywalizacji z San Marino w ogóle się nie obawiam. To jest przecież mecz polskiej reprezentacji. Niezależnie od tego, z jakim rywalem przychodzi nam się mierzyć, nigdy nie trzeba nas przed tymi spotkaniami specjalnie mobilizować – podsumował. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie przeciwko San Marino Jakub Błaszczykowski oglądał z ławki rezerwowych ponieważ podczas przedmeczowej rozgrzewki doznał urazu.

Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi Telewizja Polska.

SAN MARINO – POLSKA

Wtorek 20:45, Serravalle, Stadion Olimpijski

Przewidywany skład Polaków:

Szczęsny – Jędrzejczyk, Szukała, Salamon, Boenisch – Krychowiak – Błaszczykowski, Zieliński, Klich, Sobota – Brożek

 

Rzeczpospolita

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne