DFB Pokal: Borussia awansuje!

Piłkarze Borussii Dortmund potrzebowali aż 120. minut, aby wywalczyć sobie awans do trzeciej rundy pucharu Niemiec. Pojedynek na Allianz Arena z TSV 1860 Monachium okazał się prawdziwą drogą przez mękę, lecz w efekcie czarno-żółci pokonali rywali w dogrywce 2:0 (0:0).

Niesłychanie ciężko gra się ekipie Borussii Dortmund w ostatnich spotkaniach. Wyjątkiem nie była pucharowa konfrontacja dortmundczyków z drugoligowym zespołem TSV 1860 Monachium, Ogromna przewaga gości od pierwszych minut meczu niestety nie przekładała się na rezultat, a żadna z ofensywnych akcji BVB nie kończyła się sukcesem. Znakomitą sytuację do zdobycia gola miał m.in Robert Lewandowski, który z najbliższej odległości nie zdołał umieścić piłki w siatce. Kilka chwil później po uderzeniu Kuby Błaszczykowskiego gospodarzy uratowała poprzeczka. – Aż cztery razy trafialiśmy dziś w poprzeczkę – komentował po meczu Jürgen Klopp. – Takie rzeczy nie zdarzją się zbyt często – dodał trener ekipy z Signal Iduna Park.

Nikt nie spodziewał się, iż ośmiokrotni mistrzowie Niemiec będą potrzebowali dodatkowych 30. minut, aby udokumentować swoją wyższość na tym etapie zmagań. Przełomowym momentem tego meczu był podyktowany rzut karny w pierwszej części dogrywki – jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił wprowadzony za Jakuba Błaszczykowskiego Pierre-Emerick Aubemyang. – Chciałem, aby to spotkanie skończyło się po 90 minutach, lecz nasi rywale byli dziś perfekcyjnie zorganizowani w defensywie – komentował Klopp. Drugie i ostatnie trafienie to efekt znakomitej kontry dortmundczyków, świetną asystą popisał się tym razem Jonas Hofmann, a zimnej krwi w polu karnym nie zabrakło Ormianinowi Henrikhowi Mkhitaryanowi. Statystycznie Borussia w każdym calu przerastała swoich rywali i zwyciężyła zasłużenie, dzięki temu zwycięstwu podopieczni Jürgena Kloppa pozostają w grze o DFB Pokal.

Aż 99. minut na boisku spędził w pucharowym spotkaniu Jakub Błaszczykowski. Kuba wykazywał się dziś wielką chęcią do gry, na co wskazują częste faule dyktowane na polskim pomocniku. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania kapitan reprzentacji Polski miał szansę na zdobycie pierwszego gola w meczu, lecz niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Błaszczykowski przed opuszczeniem boiska zainicjował sporo dobrych ofensywnych akcji Borussii, a po kontrowersyjnym faulu zapisał się w statystykach meczu żółtą kartką.