„Półfinał” w Charkowie

Założenia przed spotkaniem Polski z Ukrainą są jasne – liczy się tylko zwycięstwo. Zagrajcie wielki mecz – apelują media. – Wygrana w Charkowie pozwoli nam na pozostanie w grze – mówi Jakub Błaszczykowski. – Dla nas to spotkanie jest jak półfinał wielkiej imprezy – dodaje kapitan naszej reprezentacji.

Po niespełna tygodniu przygotowań polska kadra jest gotowa, aby na stadionie w Charkowie stoczyć bój – bój o zachowanie szans, o zaufanie kibiców, wreszcie bój o podniesienie morali, przed kolejnym arcytrudnym pojedynkiem z Anglią. – Nie myślimy o Wembley – zastrzega się selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik. – Ważna jest teraz tylko Ukraina. Ktoś powie: szanse są niewielkie. Ale zrobimy wszystko, żeby je wykorzystać – podkreśla szkoleniowiec biało-czerownych. Trener naszej reprezentacji jest przekonany, iż błędy jakie jego zespół popełnił w pierwszym meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie zostały wyeliminowane. – Analizowaliśmy nasze błędy, piłkarze dostali konkretne uwagi, jak powinni się zachować, by takich błędów uniknąć – zaznacza. – Wiedzieliśmy, czego się spodziewać, po prostu popełniliśmy błędy, które się nie mogą powtórzyć – zakończył szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej.

Przed meczem takiej rangi zawodników nie trzeba specjalnie motywować, piłkarze doskonale zdają sobie sprawę, jak bolesne może okazać się dla nich niepowodzenie w polsko-ukraińskiej konfrontacji. – Dla nas to spotkanie jest jak półfinał wielkiej imprezy. Jeśli wygramy czeka nas ekscytujący finał w Anglii, choć do tego drugiego meczu nie wybiegam myślami. Wygrana w Charkowie pozwoli nam na pozostanie w grze – wyznał na łamach Przeglądu Sportowego Kuba Błaszczykowski. – Chciałbym, by to było 90 udanych minut. Nie dziesięć, nie kwadrans, ale 90 – analizuje kapitan biało-czerownych. – Jasne, musimy atakować, ale nie możemy się też zagapić w obronie. Gonienie wyniku w tak istotnym spotkaniu byłoby koszmarem. Stan 0:0 ciągle daje nadzieję, że jeden gol, nawet w samej końcówce, może dać nam trzy punkty. Musimy być do bólu skuteczni – dodaje Kuba. Skrzydłowy Borussii Dortmund jest przekonany, że zespół dobrze przygotował się do spotkania, a wiedza na temat przeciwnika jest wystarczająca. – Wiele wiemy o Ukraińcach. Mamy odprawy, analizy, a poza tym graliśmy już z nimi w Warszawie. Cztery zespoły wciąż mają szanse na awans…

Początek spotkania na Stadionie w Charkowie dziś o godzinie 20. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzą: Telewizja Polska oraz Polsat Sport.

UKRAINA – POLSKA (Charków, godz. 20:00)

Przypuszczalny skład:

Boruc – Jędrzejczyk, Szukała, Glik, Wojtkowiak – M. Lewandowski, Kryczhowiak – Błaszczykowski(c), Klich, Sobota – R. Lewandowski.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne