100% skuteczności

Tylko 19. minut spędził na boisku w Revierderby Kuba Błaszczykowski. Podczas swojej obecności pomocnik Borussii Dortmund oddał jeden strzał na bramkę, lecz to wystarczyło by ustalić rezultat meczu: Dobił Schalke, to był kluczowy gol – relacjonuje w analizie spotkania Przegląd Sportowy.

Świetne zawody rozegrali piłkarze Borussii Dortmund w pierwszych w tym sezonie derbach Zagłębia Ruhry. Media tradycyjnie dokładnie przyjarzły się poczynaniom poszczególnych piłkarzy w meczu okrzykniętym szlagierem 10. kolejki Bundesligi. Krótki epizod Kuby Błaszczykowskiego (19. minut) wystarczył, aby znaleźć w prasie pochlebne wypowiedzi na temat wejścia smoka kapitana reprezentacji Polski: Kilka chwil po tym, jak zmienił Aubamyeanga wpisał się na listę strzelców. To było koejne mocne wejście Polaka – czytamy na niemieckim portalu Die Kirsche. Błaszczykowski swoim drugim trafieniem w tym sezonie udowodnił, że zamierza spędzać na boisku znacznie więcej czasu, a jego forma ciągle jest wysoka. W znakomitym stylu zakończył to spotkanie. Jego bramka dodała Borussii spokoju i udokumentowała przewagę zespołu gości – tak występ Polaka opisują dziennikarze opiniotwórczego serwisu piłkarskiego Goal.com. Pochlebnych opinii pod adresem Kuby nie zabrakło również w polskich mediach, fachowcy Przeglądu Sportowego także podkreślają wielką wagę bramki, zdobytej w 74. minucie: Pozbawił Schalke nadziei na korzystny wynik, to był kluczowy gol.

Błaszczykowski już 180. sekund po wejściu na boisko cieszył się ze zdobytej bramki, co ciekawe był to pierwszy i jedyny strzał w światło bramki byłego piłkarza Wisły Kraków. Poza doskonałą skutecznośćią Kuba zapisał się w kartach meczu imponującymi statystykami: zdążył zaliczyć aż czternaście kontaktów z piłką i przebiec niemal trzy kilometry. Ponadto nazwany przez prasę joker derbowej potyczki wygrał trzy pojedynki z zawodnikami Schalke oraz zaliczył siedem sprintów. Takie liczby w tak krótkim przedziale czasowym musiały korzystnie wpłynąć na końcową notę reprezentanta Polski, za 143. derby Zagłębia Ruhry od dziennika Bild Kuba otrzymał ocenę 2 (1-klasa światowa, 6-występ poniżej krytyki). Większa część niemieckich gazet powstrzymała się jednak od analizy gry Kuby, gdyż przebywał on na boisku po prostu zbyt krótko.

Świetna zmiana Błaszczykowskiego i dobra gra Aubamyeanga po raz kolejny sprawia, iż trener Jürgen Klopp ma do czynienia z kłopotem bogactwa. Sam szkoleniowiec spokojnie komentuje zaistniałą sytację i zwraca uwagę, iż rotacja przy takim natłoku meczów może tylko pomóc zespołowi. – To wspaniale mieć w drużynie takich piłkarzy – zaznacza Klopp. – Dzięki napiętemu kalendarzowi spotkań każdy zawodnik ma szansę gry. Cieszę się, że chłopcy są w wybornej formie – przyznał zadowolony trener wicemistrzów Niemiec.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne