Borussia nie zwalnia tempa!

Pewnie i efektownie piłkarze Borussii Dortmund rozprawili się z VfB Stuttgart wygrywając aż 6:1 (2:1). Kuba Błaszczykowski spędził na boisku 90 minut i dopisał do swojego konta asystę. – Zagraliśmy fantastyczny mecz – powiedział po końcowym gwizdku dumny trener Klopp.

Seria zwycięstw na Signal Iduna Park trwa w najlepsze, dortmundczycy po kolejnym zwycięstwie na własnym terenie przynajmniej na jeden dzień pozostaną liderem Bundesligi. Spotkanie rozpoczynające 11. kolejkę rozgrywek zupełnie przewrotnie nie zapowiadało pogromu Borussii, jako pierwsi prowadzenie objęli bowiem goście po golu zdobytym już 13. minucie spotkania. Chwilę wcześniej doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Jakub Błaszczykowski, lecz efektowny strzał polskiego skrzydłowego z trudem wybronił bramkarz VfB Stutgart Sven Ulreich. W 19. minucie meczu nastroje na trybunach poprawił nowy stoper Borussii Dortmund – Sokratis Papastatopulos. Grek świetnie znalazł się w polu karnym i mierzonym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kontaktowa bramka jakby dodała pozytywnej energii i motywacji gospodarzom, którzy postanowili pójść za ciosem. Trzy minuty później było już 2:1 dla BVB – tym razem indywidualną akcją popisał się niezastąpiony Marco Reus. Do przerwy na tablicy świetlnej utrzymywało się skromne prowadzenie wicemistrzów Niemiec, a arbiter tego meczu Pan Florian Meyer odesłał obie jedenastki do szatni.

Znakomicie dla podopiecznych Jürgena Kloppa rozpoczęła się druga część meczu, w 54. minucie festiwal strzelecki rozpoczął lider klasyfikacji strzelców Bundesligi Robert Lewandowski. Polski napastnik w ciągu zaledwie 18. minut na swoim koncie skompletował klasycznego hat-tricka! Warto dodać, że spory udział przy jednym golu Roberta miał Kuba Błaszczykowski. Kapitanowi reprezentacji Polski zabrakło szczęścia, kiedy po jego strzale piłka odbita od golkipera gości uderzyła w słupek, na szczęście w polu karnym był Robert Lewandowski i dokończył dzieła dopisując kolejnego gola – do konta Kuby natomiast przypisano asystę. Błaszczykowski, dla którego było to pierwsze spotkanie tego sezonu w pełnym wymiarze czasowym zainicjował także ostatnią bramkową akcję BVB, autorem szóstej bramki dla czarno-żółtych został z kolei wprowadzony na boisko Pierre-Emerick Aubameyang. W ciągu drugich 45. minut gry piłkarze z Signal Iduna Park byli bezlitośni dla swoich rywali, w ich grze widać było ogromną wiarę we własne umiejętności, co w efekcie przełożyło się grad goli i korzystny rezultat.

Szkoleniowiec zwycięzców piątkowej potyczki na konferencji prasowej szczegółowo analizował przebieg gry. – Mogliśmy rozpocząć to spotkanie od wyniku 2:0, a nie 0:1, gdyby nie brakowało nam konsekwencji – tłumaczył dziennikarzom Jürgen Klopp. – Nie brakowało u nas gry kombinacyjnej i to było wspaniałe, ponieważ z miejsca stworzyliśmy sobie kilka okazji. Trener gospodarzy zwrócił jednak uwagę na kilka gorszych momentów swojej drużyny. – Od czasu do czasu zdarzały nam się mniejsze lub większe momenty zakłopotania wynikające z braku koncentracji – mówi.  Po przerwie wszystko wyglądało o wiele lepiej. Tak naprawdę naszą harmonię rozwiał tylko końcowy gwizdek. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty i zagraliśmy fantastyczny mecz zakończył zadowolony.

BUNDESLIGA, 11. KOLEJKA
BORUSSIA DORTMUND – VFB STUTTGART 6:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Haggui (13. Maxim), 1:1 Sokratis (19. Sahin), 2:1 Reus (22.), 3:1 Lewandowski (54. Reus), 4:1 Lewandowski (56. H. Mkhitaryan), 5:1 Lewandowski (72. Błaszczykowski), 6:1 Aubameyang (81. Lewandowski)

Borussia Dortmund:
Weidenfeller – Großkreutz, Sokratis, Hummels, Schmelzer – S. Bender, Sahin – Błaszczykowski, H. Mkhitaryan, Reus – Lewandowski
Zmiany: 59. Aubameyang za Reusa, 70. Durm za Schmelzera, 76. Schieber za H. Mkhitaryana.

VfB Stuttgart: Ulreich – G. Sakai, Schwaab, Haggui, Boka – Kvist, Gentner – Leitner, Maxim, Ti. Werner – Ibisevic
Zmiany: 68. Abdellaoue za Ibisevica, 74. Harnik za Ti. Wernera, 85. Traoré za Leitnera.

Żółte kartki: Sokratis
Sędzia meczu: Florian Meyer
Widzów: 80.645 (komplet)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Sokratis, Hummels, Schmelzer (71. Durm) – Bender, Sahin – Blaszczykowski, Mchitarjan (76. Schieber), Reus (59. Aubameyang) – Lewandowski
VfB Stuttgart: Ulreich – Sakai, Schwaab, Haggui, Boka – Kvist, Gentner – Leitner (85. Traoré), Maxim, Werner (74. Harnik) – Ibisevic (68. Abdellaoue)
Tore: 0:1 Haggui (13.), 1:1 Sokratis (19.), 2:1 Reus (22.), 3:1 Lewandowski (54.), 4:1 Lewandowski (56.), 5:1 Lewandowski (72.), 6:1 Aubameyang (81.)
Schiedsrichter: Meyer (Burgdorf)
Zuschauer: 80.645 (ausverkauft)
Gelbe Karten: Sokratis (1) / —

Überlegener Sieg: 6:1 gegen Stuttgart: BVB wieder an der Tabellenspitze – Lesen Sie mehr auf: