Solidne 90 minut

Mecz ze Stutgartem był dla Jakuba Błaszczykowskiego wyjątkowy – polski pomocnik pierwszy raz w tym sezonie spędził na boisku pełne 90 minut. – Był wiodącą postacią. Miał wiele kluczowych podań – oceniają grę skrzydłowego dziennikarze. Czy Kuba na dużej zagości w pierwszej jedenastce BVB?

Bieżący sezon w barwach klubowych jest dla Jakuba Błaszczykowskiego inny niż miało to miejsce choćby rok temu. Kapitan reprezentacji Polski występujący na pozycji skrzydłowego bardzo często absorbowany jest do gry w roli jokera lub, gdy rozpoczyna spotkanie od pierwszych minut opuszcza plac gry w drugiej połowie meczu. Kuba pytany o całą sytuacje uspokaja, twierdząc, że doskonale wie jaka jest jego rola w drużynie. – Wiem jakie mam zaufanie u trenera. W silnym zespole rotacja to coś normalnego, dlatego też nie widzę w tym problemu – przyznał w jednm z wywiadów Błaszczykowski. Przełom przyszedł podczas minionej kolejki Bundesligi, wówczas polski skrzydłowy w pojedynku przeciwko VfB Stuttgart rozegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie w pełnym wymiarze czasowym, co więcej zebrał całkiem dobre noty i wypracował dwie bramki dla swojej drużyny. – Cieszę się, że mamy w kadrze wielu świetnych zawodników – analizuje zaistniałą sytuację trener Jürgen Klopp.

O tym, że niemiecki szkoleniowiec podjął dobrą decyzję desygnując do gry Jakuba Błaszczykowskiego rozpisały się zarówno polskie jak i niemieckie media. – Bardzo dobry występ Kuby – ocenił na łamach Przeglądu Sportowego Radosław Gilewicz. – Patrząc na jego ostatnie miesiące, zastanawiam się nawet czy nie było to jego najlepsze spotkanie w tym sezonie. Był wiodącą postacią. Miał wiele kluczowych podań, często zaczynał kontry. Takiego Błaszczykowskiego chce się oglądać dodał były reprezentant Polski. Pracę na boisku kapitana polskiej kadry docenili także fachowcy serwisu Goal.com, którzy wystawili mu dobrą notę argumentując: Niezliczoną ilość razy zmieniał pozycję. Jak zwykle był dobrze funkjonującym elementem w drużynie Kloppa czytamy w relacji. Magazyn Die Kirsche zwrócił uwagę na spory udział Błaszczykowskiego w golach dla Borussii: Zabrakło mu szczęścia przy zdobyciu bramki jak choćby w sytuacji na początku spotkania. Mimo tego, zanotował asystę i inicjował bramkowe akcje. Przyzwoicie występ byłego piłkarza Wisły Kraków oceniły również inne niemieckie media: od Kickera Kuba otrzymał notę 3.5, z kolei Ruhr Nachrichten wystawił Polakowi solidne 2. (1 – klasa światowa, 6 – wystep poniżej krytyki)

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne