Co dalej z opaską?

W następnym tygodniu pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera Adama Nawałki, wówczas dowiemy się, czy Jakub Błaszczykowski pozostanie kapitanem drużyny narodowej. – Lepszych kandydatów nie ma, Kuba powinien zachować opaskę – twierdzi ekspert telewizji NC+ Grzegorz Mielcarski.

W ciągu najbliższych tygodni przed świeżo upieczonym selekcjonerem wiele kluczowych decyzji. Były trener Górnika Zabrze zdążył już odpowiedzieć na wiele trudnych pytań związanych z przyszłością naszej drużyny narodowej. Stanowisko mentora polskiej kadry to wielke wyzwanie i niesamowicie odpowiedzialna funkcja dla każdego trenera, dlatego też trudno się dziwić, iż Adam Nawałka jest ostatnio rozchwytywany przez polskie media. W jednej kwestii polski szkoleniowiec zachowuje jednak milczenie: czy będziemy mieli nowego kapitana zespołu? – Po pierwszym zgrupowaniu zostanie podjęta decyzja – wyznaje tajemniczo selekcjoner. – To ja będę decydował o tym, kto będzie kapitanem. Mam na to pomysł, ale na razie proszę dać mi troszeczkę czasu. – powiedział Nawałka na spotkaniu z dziennikarzami. Obecny przywódca biało-czerwonych apeluje o zachowanie spokoju w kwestii kapitańskiej opaski. Jakub Błaszczykowski zaznacza, że najbliższe zgrupowanie rozwieje wszelkie watpliwości. – Spokojnie, kiedy spotkam się z trenerem w listopadzie, na pewno będzie czas na to aby porozmawiać o mojej funkcji w drużynie narodowej. – przyznaje z dystansem Kuba.

Zdaniem srebrnego medalisty olimpijskiego z Barcelony Grzegorza Mielcarskiego, lepszych kandydatów na to odpowiedzialne stanowisko po prostu nie ma. Jak twierdzi ekspert telewizji NC+, Błaszczykowski świetnie wypełnia swoją rolę, a co najważniejsze przemawiają za nim statystyki. – Uważam, że Kuba powinien zachować opaskę, ponieważ nie ma lepszych kandydatów. Za skrzydłowym Borussii stoją również imponujące liczby. – skomentował na łamach Przeglądu Sportowego Mielcarski. – Z 38 goli, które strzeliła reprezentacja, kiedy on był jej kapitanem, miał udział w osiemnastu: dziesięć strzelił sam, do tego dorzucił osiem asyst. – wylicza w swoim felietonie były reprezentant Polski. Mielcarski w swojej wypowiedzi podkreśla, że skrzydłowy Borussii Dortmund wcale nie jest zbyt łagodny, a wręcz przeciwnie posiada odpowiednie cechy charakteru do pełnienia tej funkcji.  Znam go i wiem, że to jest odpowiedni człowiek. Znam jego ludzką wartość, kapitan nie musi wrzeszczeć na kolegów, przede wszystkim powinien grać dobrze w piłkę. – zakończył były napastnik m.in Lecha Poznań.

Przypomnijmy, że najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski już w poniedziałek 11 listopada. Polacy pod wodzą nowego szkoleniowca rozegrają dwa mecze kontorolne: ze Słowacją (15 listopada we Wrocławiu) oraz z Irlandią (19 listopada w Poznaniu).

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne