Pierwszy test „nowej” reprezentacji

W piątek pod wodzą selekcjonera Adama Nawałki kadrowicze zapoczątkują kolejny etap. Pierwszym sparingpartnerem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Słowacji. – Na razie dominuje u mnie ostrożny optymizm – mówi trener przed debiutem. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Po kilku dniach treningów w Grodzisku Wielkopolskim kadrowicze udali się do Wrocławia, gdzie w piątek rozegrają pierwszy z zaplanowanych sparingów. Nastroje w drużynie są bardzo dobre, podczas zgrupowania trener Nawałka starał się przede wszystkim wprowadzić odpowiedni nastrój w zespole. – Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem na treningach – zarówno jeśli chodzi o kontakty między zawodnikami, jak i jeśli chodzi o zaangażowanie. – mówił dziś na konferencji prasowej Adam Nawałka. – Uważam, że czas pracuje dla nas. Na razie dominuje więc u mnie optymizm. Ostrożny optymizm. – dodał świeżo upieczony selekcjoner. Najbliższe mecze towarzyskie to pierwszy etap budowania drużyny na eliminacje do Euro 2016, zespół powinien jednak zaprezentować walkę i wiarę we własne umiejętności od samego początku. – Piłkarze mają dać z siebie wszystko, zostawić serce na boisku. Drużyna ma funkcjonować jak maszyna. – apeluje trener.

W piątkowy wieczór niezmiennie opaskę kapitana drużyny narodowej włoży Kuba Błaszczykowski. Polski skrzydłowy ze sporym dystansem komentował wszelkie opinie dotycząc wyboru nowego przywódcy drużyny. – To wyróżnienie, ale kapitanem jest się przede wszystkim poza boiskiem. Mecz to niewielki fragment całości. Najważniejsze, co dzieje się w grupie później i wcześniej – powiedział skrzydłowy Borussii Dortmund. Błaszczykowski po kilku dniach pracy z selekcjonerem Adamem Nawałką odniósł całkiem pozytywne wrażenie i głeboko wierzy, że wspólnie z drużyną są w stanie osiągnąć długo wyczekiwane dobre wyniki. – Najważniejsze są sukcesy drużyny, awans na wielkie turnieje. One dopełniają karierę każdego zawodnika. – mówi Kuba. – Teraz chciałbym awansować, dopiero później pomyślę o następnych krokach. Patrzę, co jest do zrobienia jutro, i rzeczywiście brakuje mi sukcesu w międzynarodowej imprezie – dodał kapitan polskiego zespołu.

Początek spotkania ze Słowacją w piątek o godzinie 20:45. Bezpośrednią transmisje z meczu przeprowadzi Telewizja Polska.

FOTO: PZPN

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne