Błaszczykowski zachowa opaskę?

Dziś rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera Adama Nawałki. Lada dzień dowiemy się, czy Jakub Błaszczykowski pozostanie kapitanem drużyny narodowej. – Lepszych kandydatów nie ma, Kuba powinien zachować opaskę – twierdzi Grzegorz Mielcarski.

W ciągu najbliższych tygodni przed świeżo upieczonym selekcjonerem, Adamem Nawałką, stoi wiele kluczowych decyzji. I choć były trener Górnika Zabrze zdążył już odpowiedzieć na wiele pytań związanych z przyszłością naszej drużyny narodowej, w jednej kwestii wciąż zachowuje milczenie: nadal nie zdradził, czy będziemy mieli nowego kapitana reprezentacyjnego zespołu. – Po pierwszym zgrupowaniu zostanie podjęta decyzja – konsekwentnie ucina selekcjoner. – To ja będę decydował o tym, kto zostanie kapitanem. Mam na to pomysł, ale na razie proszę dać mi troszeczkę czasu – dodaje. Dotychczasowy „przywódca” biało-czerwonych apeluje o zachowanie spokoju w kwestii kapitańskiej opaski, zaznaczając, że wszelkie wątpliwości powinno rozwiać już pierwsze dłuższe spotkanie selekcjonera z zawodnikami polskiej kadry. – Spokojnie, podczas zgrupowania przed meczami ze Słowacją i Irlandią na pewno będzie czas, byśmy porozmawiali o mojej roli w drużynie narodowe – podkreśla Kuba.

Zdaniem srebrnego medalisty olimpijskiego z Barcelony, Grzegorza Mielcarskiego, nie ma lepszych kandydatów na to odpowiedzialne stanowisko niż Błaszczykowski. Jak twierdzi ekspert telewizji NC+, od trzech lat świetnie wypełnia on swoją rolę, a co najważniejsze przemawiają za nim również statystyki. – Uważam, że Kuba powinien zachować opaskę, ponieważ nie ma lepszych kandydatów. Za skrzydłowym Borussii stoją również imponujące liczby – skomentował na łamach „Przeglądu Sportowego” przypominając, że z 38 goli, które strzeliła reprezentacja w meczach, gdy Kuba był jej kapitanem, skrzydłowy BVB miał udział aż w osiemnastu: 10 strzelił sam oraz zaliczył 8 asyst przy trafieniach kolegów.

Mielcarski w swojej wypowiedzi podkreśla, że Błaszczykowski wcale nie wykazuje się, jak sądzą niektórzy, zbyt łagodnym charakterem do roli kapitana. A wręcz przeciwnie: posiada wszystkie cechy charakteru niezbędne do pełnienia tej funkcji. –Znam go i wiem, że to jest odpowiedni człowiek. Znam jego ludzką wartość, kapitan nie musi wrzeszczeć na kolegów, przede wszystkim powinien grać dobrze w piłkę – zakończył były napastnik m.in Lecha Poznań.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne