Z Irlandią dla kibiców

Nieudany start reprezentacji Adama Nawałki może zamazać jedynie dobry występ w kolejnym sparingu. Dziś Polacy staną przed drugą próbą, tym razem skonfrontują swoje siły z nieobliczalną drużyną Irlandii. – Chcemy odzyskać zaufanie kibiców – zapowiada selekcjoner polskiej kadry.

Nie milkną echa po fatalnym dla Biało-Czerwonych meczu towarzyskim przeciwko Słowacji. Niemiłe wspomnienia muszą jednak odejść na dalszy plan, a fala krytki jaka przelała się przez ostatnie dni w mediach, to według trenera Nawałki dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy. – Tylko dobra gra i zwycięstwo mogą nam pomóc odzyskać mocno nadszarpnięte zaufanie kibicówWiem, jakie jest zapotrzebowanie na dobry wynik i na wygraną. – wyznał szkoleniowiec reprezentacji Polski na przedmeczowej konferencji prasowej. – Od samego początku zgrupowania pracowaliśmy nad organizacją gry, szybkim reagowaniem na to, co dzieje się na boisku, szybkim przechodzeniem z defensywy do ofensywy. – analizuje Nawałka. – Pewne elementy naszej gry wyglądały źle w meczu przeciwko Słowacji. Widząc jednak pracę i zaangażowanie zawodników na treningach, jestem optymistą. Oni wciąż mają rezerwy i są w stanie wejść na wyższy poziom. – dodał. Nowy selekcjoner polskiej drużyny narodowej pytany o personalia przed pojedynkiem z Irlandią zdradza, że dziś wybiegnie nieco odmieniona jedenastka. – Od tego są mecze towarzyskie. Nikogo nie skreślam, lecz musimy ćwiczyć różne warianty.

W ostatnim pojedynku przeciwko drużynie Irlandii Polacy przegrali w Dublinie 0:2, dlatego dziś na Inea Stadion w Poznaniu gospodarze będą mieli doskonałą szansę do zrewanżowania. – Na pewno będzie to dobra okazja, by pokazć się ze znacznie lepszej strony niż miało to miejsce w Dublinie. – mówi kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski. Polski skrzydłowy jest przekonany, że drużynę stać na znacznie więcej. – Nie możemy patrzeć w tył. Wiemy co zrobiliśmy źle w meczu ze Słowacją, najważniejsze jest jednak to, aby tych błędów nie powielać – tłumaczy Kuba. Pomocnik Borussii Dortmund podkreśla, że zespół powinien z meczu na mecz prezentować się lepiej. – Musimy podążać drogą, którą sobie wyznaczyliśmy. To dopiero początek, trener ma określony swój plan działania i jesem pewien, że wreszcie przyjdą tego efekty. – analizuje kapitan Biało-Czerwonych.

Początek meczu na Inea Stadion w Poznaniu o godzinie 20:45. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowazi Telwizja Polska oraz Polsat Sport.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne