Borussia przegrywa w hicie

Szlagier Bundesligi nie dla Borussii Dortmund. Drużyna Jakuba Błaszczykowskiego uległa Bayernowi Monachium na Signal Iduna Park w Dortmundzie aż 0:3 (0:0). – Po drugim golu coś pękło w moim zespole. – tłumaczył trener gospodarzy Jürgen Klopp. Kuba spędził na murawie 71. minut.

Sobotni wieczór na Signal Iduna Park pozostał niemiłym wspomnieniem. Niespodziewanie piłkarze Borussii Dortmund wysoko przegrali z ekipą Bayernu Monachium, choć w pierwszej połowie nic tego nie zapowiadało. Od pierwszych minut pojedynek gigantów Bundesligi przebiegał pod znakiem walki w środku pola, a obie drużyny nie ryzykowały zbyt ofensywnej gry. Dobrą okazjeę do zdobycia bramki na początku meczu miał Kuba Błaszczykowski, lecz w szykach gospodarzy znów zawodziła skuteczność. – Jeśli przegrywasz 0:3 trudno o dobry nastrój. – mówił po zakończeniu spotkania niepocieszony kapitan reprezentacji Polski. – We wtorek czeka nas kolejna ważna gra w Lidze Mistrzów, do tej pory musimy zapanować nad emocjami i powrócić na odpowiednie tory – powiedział Błaszczykowski.

Druga część hitu 13. kolejki wyglądała znacznie gorzej w wykonaniu dortmundczyków. Najpierw złe ustawienie defensywy wykorzystał doskonale znany kibicom w Dortmundzie Mario Götze. Trybuny na Signal Iduna Park zamarły, lecz był to dopiero początek złych wiadomości. Kluczowe okazały się ostatnie momenty spotkania, druga bramkę dla gości w 85. minucie zdobył Arjen Robben, a chwilę później wynik meczu ustalił Thomas Müller. Niesamowita skuteczność i dyscyplina taktyczna doprowadziły rekordowych mistrzów Niemiec do wysokiego zwycięstwa. Trudno się dziwić, że na pomeczowej konferencji prasowej w nienajlepszym humorze był trener BVB Jürgen Klopp. – Szczerze mówiąc, wysokość porażki jest mi obojętna. Do gola na 1:0 mieliśmy znakomite okazje bramkowe, mieliśmy także świetną szansę na 1:1. Musimy to wykorzystywać, jeśli chcemy wygrywać takie spotkania – przyznał Klopp. – Po drugim golu coś pękło w moim zespole. – ocenił niemiecki szkoleniowiec.

Już we wtorek przed zespołem Borussii Dortmund kolejna ciężka próba. O awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów ekipa BVB powalczy z Napoli.

BUNDESLIGA, 13. KOLEJKA
BORUSSIA DORTMUND – FC BAYERN MONACHIUM 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 M. Götze (66., T. Müller), 0:2 Robben (85., Thiago), 0:3 T. Müller (87., Lahm)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Sokratis, M. Friedrich, Durm – S. Bender, Sahin – Błaszczykowski, H. Mkhitaryan, Reus – Lewandowski
Zmiany: 71. Aubameyang za Błaszczykowskiego, 71. Hofmann za H. Mkhitaryana, 79. Piszczek za S. Bendera

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba – Lahm – T. Müller, Javi Martinez, T. Kroos, Robben – Mandzukic
Zmiany: 56. M. Götze za Mandzukica, 64. Thiago za J. Boatenga, 79. van Buyten za Rafinhe

Żółte kartki: Großkreutz, H. Mkhitaryan – J. Boateng, Rafinha, Mandzukic
Sędzia meczu: Manuel Gräfe
Stadion: Westfalenstadion (Dortmund)
Widzów: 80.645 (komplet)