Cel osiągnięty! Skuteczny Błaszczykowski

To był Dortmund, jaki chcemy oglądać – czytamy w mediach. Po efektownej grze piłkarze Borussii Dortmund zwyciężyli z SSC Napoli 3:1 (1:0) i mają duże szanse na awans z grupy F. – Wszystko zależy od nas – podkreślił po meczu strzelec drugiej bramki Jakub Błaszczykowski.

Niesamowicie ważne trzy punkty w kontekście awansu do fazy pucharowej zapewniła sobie we wtorek ekipa Borussii Dortmund. Dortmundczycy bardzo odważnie rozpoczęli spotkanie i od pierwszych minut narzucili swój styl gry przy okazji wypracowując sobie wiele podbramkowych sytuacji. Dobra postawa gospodarzy zaowocowała już w 10. minucie meczu, kiedy w polu karnym faulowany był Robert Lewandowski. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Marco Reus, a jednobramkowe prowadzenie BVB utrzymywało się do końca pierwszej części. W drugiej połowie na Signal Iduna Park działo sie jeszcze więcej, już w 60. minucie meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem na 2:0 podwyższył Kuba Błaszczykowski. Drużyna Napoli nie zamierzała się jednak poddawać, klika minut później bramkę kontaktową dla gości zdobył Insigne i znów zrobiło się nerwowo. Sytuacja uspokoiła się dopiero na 12. minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, trzeciego gola dla czarno-żółtych zdobył wówczas zmiennik Kuby Błaszczykowskiego – Pierre-Emerick Aubameyang i tym samym ustalił bardzo korzystny dla Borussii Dortmund rezultat spotkania.

Pierwsze trafienie Kuby Błaszczykowkiego w tej edycji Ligi Mistrzów miało miejsce w idealnym momencie. Polski pomocnik, który spędził na murawie 69. minut nie krył swojego zadowolenia, lecz jak podkreślił, najważniejsze było zachowanie szans na awans z grupy. – Jeśli w ostatnim meczu wygramy z Marsylią, to przejdziemy dalej, i to jest najważniejsze. – zaznacza kapitan reprezentacji Polski. Niewątpliwie gol zdobyty w drugiej części meczu dał skrzydłowemu BVB więcej pewności siebie. – Czy zagrałem słabiej w pierwszej połowie? Nigdy nie oceniam swojej gry, ale na pewno, skoro bramkę strzeliłem w drugiej, to o czymś to świadczy. – powiedział w rozmowie z Canal+ Jakub Błaszczykowski.

Sytuacja w grupie F przedstawia się niesamowicie emocjonująco. Szanse na bezpośredni awans do fazy pucharowej stracił tylko ostatni przeciwnik dortmundczyków – Olympique Marsylia. W grze o awans nadal pozostają jednak trzy drużyny: Arsenal Londyn, SSC Napoli oraz Borussia Dortmund. Przed ostatnią konfrontacją BVB szkoleniowiec zespołu Jürgen Klopp zachowuje spokój. Marsylia ma kilku dobrych piłkarzy, którzy wiedzą jak grać. Teraz jesteśmy w doskonałej sytuacji i chcemy to wykorzystać. To nie będzie spacer, ale wykonaliśmy już nasz główny cel. Oczywiście Marsylia posiada bardzo dużo jakości jak każdy zespół w Lidze Mistrzów. wyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener wicemistrzów Niemiec.

BORUSSIA DORTUND 3:1(1:0) SSC NAPOLI

Gole: Reus (10. – karny), Błaszczykowski (60.), Aubameyang (78.)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Grosskreutz, Bender, Papastathopoulos, Durm – Sahin, Kehl – Błaszczykowski (69. Aubameyang), Mchitarian, Reus (81. Piszczek) – Lewandowski (89. Schieber)

SSC Napoli: Reina – Maggio, Albiol, Fernandez, Armero – Behrami, Dzemaili (62. Inler) – Callejon (66. Insigne), Pandev (76. Zapata), Mertens – Higuain