Zwycięstwo z Mainz, 45. minut Kuby

Cenne trzy punkty wracają do Dortmundu, drużyna BVB po zaciętym boju zwyciężyła na Coface Arena z FSV Mainz 3:1 (0:0). Jakub Błaszczykowski rozpoczął spotkanie od pierwszych minut, lecz niestety swój występ przepłacił urazem, z powodu którego zmuszony był opuścić plac gry już w przerwie.

Niesłychanie trudno grało się piłkarzom Borussii Dortmund przeciwko drużynie z Moguncji. Podczas pierwszej połowy spotkania dortmundczycy mieli spore problemy z rozpracowaniem defensywy rywali i to gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką. – Moi zawodnicy od samego początku wiedzieli, że podczas tego spotkania nie będzie spacerku na boisku. Mecz był trudny, ale można było się tego spodziewać. – mówił na konferencji prasowej trener BVB Jürgen Klopp. – Nasi rywale chcieli kontrolować przebieg meczu, jednak zdominowali nas tylko w pierwszej połowie. Myślę, że nasz oponent również może być zadowolony, ponieważ zagrał z klasą. – analizował szkoleniowiec gości. W pojedynku na Coface Arena doszło do niecodziennej sytuacji, arbiter spotkania aż trzy razy podyktował rzut karny. Gole dla Borussii strzelali Pierre-Emerick Aubamyeang oraz dwukrotnie, właśnie z jedenastego metra Robert Lewandowski. Wygrana w meczu z Mainz była bardzo ważna i pozowliła utrzymać czarno-żółtym kontakt z czołówką Bundesligi. Jestem zadowolony, że to mój zespół wygrał. podkreślił Klopp w rozmowie z dziennikarzami.

Pech nie zamierza opuszczać drużyny wicemistrzów Niemiec, do szerokiej listy kontuzjowanych dołączyli kolejni kluczowi zawodnicy – urazu w potyczce z FSV doznali Marco Reus oraz Kuba Błaszczykowski. Zawodnicy narzekający na kontuzje nie mogli kontyunować gry i opuścili boisko już po pierwszej połowie. Jak wynika z wstępnych ustaleń Kuba nie wyszedł na drugą połowę meczu z powodu urazu biodra. Trudno jednak rokować, jak długo potrwa przerwa w grze skrzydłowego Borussii Dortmund. W poniedziałek kapitan reprezentacji Polski przejdzie szczegółowe badania, które rozwieją wątpliwości związane z jego stanem zdrowia.

Sytuacja kadrowa nie może więc zadowalać Jürgena Kloppa, zwłaszcza, że kalendarz rozgrywek jest bezwzględny. Już w najbliższy wtorek ośmiokrotni mistrzowie Niemiec pojadą do Saarbrücken, by zmierzyć się z miejscową drużyną w 1/8 pucharu Niemiec.

BUNDESLIGA, 14. KOLEJKA
1. FSV MAINZ 05 – BORUSSIA DORTMUND 1:3 (0:0)

Bramki: Aubameyang (70.), Choupo-Moting (74. – karny), Lewandowski (78. – karny, 90. – karny)

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospech, Bell, Noveski, Park – Geis, Soto – Polter, Zimling, Müller – Okazaki
Zmiany: 46. Choupo-Moting za N. Müllera, 63. Malli za Zimlinga, 89. Saller za Poltera