Podział punktów, 66 minut Kuby

Remisem 2:2 (2:1) zakończyło się spotkanie na Rhein-Neckar-Arena. – To był bardzo intensywny mecz. Pokazaliśmy wolę zwycięstwa – analizował po końcowym gwizdku arbitra trener Jürgen Klopp. W dzień swoich 28. urodzin Kuba Błaszczykowski spędził na murawie 66. minut.

Zgodnie z oczekiwaniami wyjazdowy mecz z TSG Hoffenheim okazał się niezwykle trudną potyczką dla drużyny wicemistrzów Niemiec. Niewygodny teren po raz kolejny dał się we znaki ekipie BVB, czego dowodem była stracona bramka już w 17. minucie meczu. Chwilę wcześniej gola dla dortundczyków zdobył Marco Reus, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Błędy w defensywie znów boleśnie odbiły się na rezultacie meczu w 37. minucie, wtedy to na listę strzelców wpisał się pomocnik TSG – Volland. Jeszcze przed przerwą czarno-żółtym udało się zdobyć bramkę kontaktową, a autorem trafienia po wielkim zamieszaniu został Pierre-Emrick Aubamyeang. W drugiej części spotkania rywalizacja obraz gry nie uległ zmianie i rywalizacja była bardzo zacięta. W 67. minucie po ładnym dośrodkowaniu Nuriego Sahina doskonale w polu karnym znalazł się Łukasz Piszczek, który zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. W ostatnich minutach meczu żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie zakończyć ofensywnych akcji i konfrontacja na Rhein-Neckar-Arena zakończyła się sprawiedliwym podziałem punktów.

Z pewnością w meczu z Hoffenheim piłkarzom Borussii Dortmund nie można odmówić walki na co zwrócił uwagę szkoeniowiec ekipy ośmiokrotnych mistrzów Niemiec. – To był bardzo intensywny mecz. Moja drużyna na przestrzeni całego spotkania pokazała wolę zwycięstwa. – przyznał. – Niestety, w pierwszej części spotkania popełniliśmy kilka błędów w defensywie. – analizuje menedżer Borussii. – Podsumowując: naszego ewentualnego zwycięstwa nie można byłoby nazwać niezasłużonym, ale równie dobrze mogliśmy schodzić z placu gry jako przegrani. – zakończył Klopp.

Przed drużyną Kuby Błaszczykowskiego jeszcze tylko jedno spotkanie w tej rundzie. W następną sobotę na Signal Iduna Park dortmundczycy podejmą Herthę Berlin, natomiast po tym meczu cała załoga uda się na krótki odpoczynek przed drugą rundą zmagań.

BUNDESLIGA, 16. KOLEJKA
TSG HOFFENHEIM – BORUSSIA DORTMUND 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Schipplock (17., Firmino), 2:0 Volland (37., Rudy), 2:1 Aubameyang (44., Lewandowski), 2:2 Piszczek (67., Sahin)

TSG Hoffenheim: Grahl – Beck, Süle, Vestergaard, Toljan – Rudy, Polanski – Volland, Roberto Firmino, Herdling – Schipplock

Zmiany: 69. Salihovic za Schipplocka, 71. Johnson za Herdlinga, 90.+1 Strobl za Rudy\’ego

Borussia Dortmund: Langerak – Piszczek, Friedrich, Sarr, Durm – Sahin, Kehl – Błaszczykowski, Reus, Aubameyang – Lewandowski

Zmiany: 66. Hofmann i Mkhitaryan za Aubameyanga i Błaszczykowskiego, 88. Schieber za Reusa

Żółte kartki: Voilland, Polanski – Reus, Friedrich, Sahin
Sędzia meczu: Zwayer
Stadion: Rhein-Neckar-Arena (Sinsheim)
Widzów: 30.150 (komplet)