Piłkarska Gwiazdka 2013

Tysiące autografów, setki zdjęć i wspaniała zabawa – tak w skrócie podsumować można Piłkarską Gwiazdkę 2013, która odbyła się w niedzielny wieczór na nowej, pięknej Hali Sportowej Częstochowa. Tradycyjnie na imprezie obecny był kapitan polskiej reprezentacji Kuba Błaszczykowski.

Halowy turniej o Piłkarską Gwiazdkę na stałe wpisał się w zimowy kalendarz Częstochowy. W niedzielę, 22. grudnia odbybła się już ósma edycja imprezy, na której zawsze obecny jest Kuba Błaszczykowski. W tym roku po raz pierwszy areną zmagań była nowoczesna hala Częstochowa na Zawodziu, obiekt ten może pomieścić aż 7. tysięcy widzów. Według informacji organizatorów w tym roku stawiło się około 5 tysięcy osób. Nie da się ukryć, że turniej z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem, a atmosfera jaką stworzyli kibice zgromadzeni na hali była niepowtarzalna. Wśród zgromadzonych byli m.in: sympatycy futbolu z Częstochowy, Katowic (liczna około 300 osobowa grupa) i Kędzierzyna-Koźla (około 100 osób). – Bardzo się cieszę z frekwencji,wynik jest imponujący. – ocenił Krzysztof Kołaczyk. Po raz ósmy organizujemy ten turniej i zawsze staramy się, by ten następny raz był troszkę lepszy. Podnosimy sobie systematycznie poprzeczkę i wypadałoby w przyszłym roku zapełnić tą halę. Chcę bardzo serdecznie wszystkim podziękować. Myślę, że to fajne wydarzenie dla całej Częstochowy – podkreślał jeden z głównych organizatorów imprezy, na co dzień sprawujący funkcję prezesa klubu z Limanowskiego.

Najlepsza w piłkarskich zmaganiach okazała się drużyna Raków Ekstraklasa, której trzon stanowili wychowankowie Rakowa, obecnie występujący na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. Wśród zawodników ekipy wystpąpili tacy piłkarze jak: Adrian Klepczyński, Maciej Gajos, Artur Lenartowski, Mariusz Przybylski, czy świeżo upieczony reprezentant kraju, Mateusz Zachara, który jest objawieniem ostatnich miesięcy na krajowych boiskach. W meczu finałowym drużyna złożona z graczy Ekstraklasy po zaciętym boju zwyciężyła ekipę zawodników na co dzień reprezentujących barwy drużyny Rakowa 3:2. Na najniższym stopniu podium częstochowskiego turnieju stanęła reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki, która tradycyjnie naszpikowana była byłymi reprezentantami kraju. W Częstochowie pojawili się m.in. Andrzej Kobylański wraz z synem Martinem, Tomasz Hajto, Dariusz Gęsior, Jacek Krzynówek, Jerzy Brzęczek, czy były selekcjoner reprezentacji, Waldemar Fornalik, dla którego był to debiut na tej imprezie.

Tegoroczny turniej poprzedzony został występem artystycznym, na scenie dla publiczności zagrał zespół Shamboo. Z lekkim opóźnieniem do Hali Częstochowa przybył ambasador klubu Rakowa – Kuba Błaszczykowski. Kiedy kapitan reprezentacji Polski pojawił się na parkiecie od razu usłyszeliśmy gromkie brawa, a na trybunach zapanowała istna euforia. Tysiące fanów pragnących zdobyć autograf, lub zrobić sobie zdjęcie ze skrzydłowym Borussii Dortmund natychmiast obległo gwiazdę wieczoru. Kuba kolejny raz udowodnił, że ma niesamowitą cierpliwość i kocha swoich kibiców obdarowując ich podpisami i fotografiami. To niesamowite, atmosfera która tutaj panuje jest wyjątkowa.  mówił z podziwem Kuba.  Piłkarska Gwiazdka to już tradycja, zawsze jestem szczęśliwy kiedy tutaj przyjeżdżam. Mam wrażenie, że w każdym kolejnym roku emocje są większe, a cała impreza wciąż staje się atrakcyjniejsza. przyznał Błaszczykowski.

PIŁKARSKA GWIAZDKA CONSULTING CUP 2013

Wyniki:

Grupa I:
Raków Częstochowa – NC+ 7:0
Raków Częstochowa – Reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki 1:0
NC+ – Reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki 1:2

Grupa II:
GKS Katowice – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2:2
GKS Katowice – Raków Ekstraklasa 0:5
Chemik Kędzierzyn-Koźle – Raków Ekstraklasa 1:5

Mecz o 5 miejsce:
NC+ – GKS Katowice 3:4

Mecz o 3 miejsce:
Reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki – Chemik Kędzierzyn-Koźle 3:2

Finał:
Raków Częstochowa – Raków Ekstraklasa 2:3


Składy:

Raków Ekstraklasa: Przemysław Wróbel, Jacek Magiera, Mariusz Przybylski, Piotr Malinowski, Maciej Gajos, Adrian Klepczyński, Artur Lenartowski, Mateusz Zachara, Mateusz Hajto.

Raków Częstochowa: Mateusz Kos, Łukasz Góra, Mateusz Górecki, Eryk Krupa, Łukasz Kmieć, Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Napora, Sławomir Ogłaza, Kamil Witczyk, Robert Brzęczek, Rafał Czerwiński, Paweł Nocuń.

Reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki: Piotr Lech, Kamil Lech, Jerzy Brzęczek, Irek Bieleninik, Waldemar Fornalik, Marek Wleciałowski, Tomasz Hajto, Krzysztof Kołaczyk, Andrzej Kobylański, Martin Kobylański, Dariusz Gęsior, Jacek Krzynówek.

Chemik Kędzierzyn-Koźle: Tomasz Olszewski, Mariusz Banaś, Michał Dąbrowski, Bartosz Adamus, Sylwester Semeniuk, Kacper Zbroiński, Łukasz Jaciuk, Piotr Stranczik, Michał Łysek, Dawid Czepul, Mateusz Blaucik, Michał Dziewulski, Łukasz Ryncarz, Tomasz Hejduk, Klaudiusz Paterok, Tomasz Kiel, Michał Piwowar.

GKS Katowice: Maciej Wierzbicki, Bartosz Kucharski, Damian Cybul, Kamil Bętkowski, Adrian Jeleń, Dariusz Zapotoczny, Michał Zych, Bartosz Kuciel, Patryk Widuch, Aleksander Januszkiewicz, Rafał Kuliński, Dominik Cieszyński, Artur Śmigiel.

Dziennikarze i eksperci Canal+: Andrzej Twarowski, Kamil Kosowski, Krzysztof Przytuła, Kazimierz Węgrzyn i inni.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne