Podsumowanie roku [kadra]

Rok 2013 to trudny czas dla polskiej drużyny narodowej. Podobnie jak przed rokiem, załoga biało-czerwonych nie spełniła pokładanych w nich nadziei.

Kibice głodni sukcesu.

Po nieudanych Mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, kibice reprezentacji kolejny raz z całych sił dopingowali kadrę prowadzoną przez selekcjonera Waldemara Fornalika. Celem postawionym przed drużyną biało-czerwonych na rok 2013 była walka o awans do kolejnej wielkiej imprezy, jaką niewątpliwie jest brazylijski mundial. Niestety, marzenia o przygodzie w Brazylii Kuba Błaszczykowski z kolegami musieli odłożyć, po nieudanych dla naszych reprezentantów eliminacjach w sztabie kadry znów zrobiło się nerwowo. Jest nam bardzo przykro, że w taki sposób zakończyły się dla nas te eliminacje, liczyliśmy na znacznie więcej.  mówił po ostatnim, przegranym meczu z Anglią Kuba Błaszczykowski.  Dobrym występem w Londynie chcieliśmy się fajnie pożegnać z naszymi kibicami, którzy rewelacyjnie wspierali nas podczas całych eliminacji. Oni jak zwykle zdali egzamin w tym roku, nam niestety się nie udało.  podsumował wybitny reprezentant Polski, który ma na swoim koncie już 68. występów z orłem na piersi. Mimo kolejnego niepowodzenia Kuba nigdy nie tracił wiary w zespół, zdaniem skrzydłowego BVB problem naszej drużyny leży w odpowiednim zgraniu. Udowodniliśmy niejednokrotnie, że drzemie w nas spory potencjał. tłumaczył były piłkarz Wisły Kraków w jednym z wywiadów. – Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie zwyciężać i to w dobrym stylu. Zawsze będę bronił tej drużyny. Mam nadzieję, że wkrótce udowodnimy to na boisku, bo za  wrażenia punktów nie dają.  zakończył Kuba.

Idzie nowe – selekcjoner z charyzmą przejmuje stery.

Niepowodzenie w eliminacjach przyniosło kolejne zmiany w szykach drużyny narodowej, na ruch Polskiego Związku Piłki Nożnej nie trzeba było długo czekać. Oficjalnie 1 listopada 2013 roku obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski przejął 56-letni szkoleniowiec – Adam Nawałka. Kilka dni po ogłoszeniu nazwiska nowego szkoleniowca, prezes Zbigniew Boniek poinformował o najbliższym planie oraz celach naszej drużyny narodowej.Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Zadanie drużyny i nowego selekcjonera jest oczywiste – zakwalifikować się do finałów mistrzostw Europy 2016 we Francji. – powiedział popularny Zibi. Jeszcze w listopadzie reprezentacja Polski pod wodzą świeżo upieczonego szkoleniowca po raz pierwszy spotkała się na zgrupowaniu przed towarzyskimi meczami ze Słowacją oraz Irlandią. Niestety, w debiutanckich spotkaniach byłego trenera Górnika Zabrze kadra znów wypadła bardzo słabo – przegrywając we Wrocławiu ze Słowacją 0:2 i remisując w Poznaniu z ekipą Irlandii 0:0. Przygoda Nawałki z karierą selekcjonera jednak dopiero się zaczyna, a najważniejsze potyczki polskiej ekipy dopiero przed nami w nowym, miejmy nadzieję lepszym dla Polaków roku.

Nowy-stary kapitan i jego skuteczność.

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji pociągnął za sobą prawdziwą burzę medialną związaną z wdrożeniem innych zasad przez trenera Nawałkę. Jedną z nich, okazało się obsadzenie pozycji przywódcy, a więc kapitana reprezentacji Polski, którą do tej pory pełnił Jakub Błaszczykowski. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostały zaraz po przybyciu piłkarzy na pierwsze zgrupowanie, całe zamieszanie okazało się dość rozdmuchane przez prasę, a nowym-starym kapitanem pozostał Błaszczykowski. – Wybór Kuby jest logiczny. Jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym menedżer polskiego skrzydłowego – Jerzy Brzęczek. Kapitan drużyny olimpijskiej z Barcelony zwrócił również uwagę na świetne statystyki Błaszczykowskgo w ostatnich występach z orłem na piersi. – W 30 meczach, w których Kuba był kapitanem, reprezentacja zdobyła 38 bramek. Przy 18 miał bezpośredni udział – strzelał gola albo notował asystę. Czterdzieści siedem procent goli było strzelonych przy udziale kapitana. – podkreślił Brzęczek. Faktem jest, że dla Jakuba Błaszczykowskiego rok 2013 zapisał się pod względem wysokiej skuteczności, dlatego też w nowym roku życzymy kapitanowi jeszcze więcej goli, kluczowych podań oraz rzecz jasna zdrowia.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne