Druga wygrana BVB

W kolejnym sparingu okrzykniętym małymi derbami piłkarze Borussii Dortmund zwyciężyli z VfL Bochum 2:1 (1:0) i odnieśli swoje drugie zwycięstwo w 2014 roku.

Na czwarty dzień zgrupowania w Hiszpanii zaplanowano spotkanie z ekipą z drugiej Bundesligi – Vfl Bochum. Trzy tysiące widzów zgromadzonych w San Pedro del Pinatar bardzo szybko mogło zobaczyć pierwszą bramkę, już po 60. sekundach gry za sprawą samobójczego trafienia dortmundczycy objęli prowadzenie. Podobnie jak w pierwszym meczu kontrolnym przecwiko Standardowi Liege, trener Jürgen Klopp zdecydował się zmienić na drugą połowę całą jedenastkę. Spory udział przy drugim golu dla Borussii miał wprowadzony Kuba Błaszczykowski, po rajdzie i podaniu Polaka Sebastian Kehl trafił w poprzeczkę, a następnie piłkę do bramki skierował Jordanov. Na trzy minuty przed zakończeniem spokania gola dla ekipy Bochum strzelił Kreyer i tym samym ustalił wynik sparingu.

Ekipa Borussii Dortmund zwyciężyła więc ostatni z zaplanowanch test-meczów podczas obozu przygotowawczego w hiszpańskiej La Mandze. Przez najbliższe dwa dni drużyna wicemistrzów Niemiec będzie intensywnie trenować w Hiszpanii, natomiast już w piątek czeka ich powrót do kraju. W Niemczech czarno-żółci odbędą jeszcze dwie próby generalne w meczach sparingowych z FC Kaiserslautern oraz MSV Duisburg.

BVB 2:1 (1:0) VfL Bochum

BVB (1.połowa): Langerak – Großkreutz, Bender, Sokratis, Schmelzer – Mkhitaryan, Sahin – Hofmann, Lewandowski, Reus – Aubameyang

BVB (2.połowa): Weidenfeller – Piszczek, Sarr, Friedrich, Durm – Kirch, Kehl – Błaszczykowski, Ducksch, Jordanov – Schieber

Gole: Gyamerah 2\’ (bramka samobójcza), 2:0 Jordanov (52.), 2:1 (87.) Kreyer