Diagnoza potwierdzona

Niestety wstępna diagnoza potwierdziła się, Kuba Błaszczykowski zerwał więzadła krzyżowe przednie. Naszego kapitana czeka więc dłuższy rozbrat z piłką.

Foto: BVB.de

Dzień po pechowym dla Jakuba Błaszczykowskiego meczu w Dortmundzie, polski skrzydłowy z samego rana udał się na dokładne badania do kliniki Knappschaft. Przewidywania lekarzy znalazły swoje potwierdzenie w szczegółowych analizach, to zerwanie więzadeł krzyżowych przednich. Sam Kuba przekonany był o tym od chwili upadku na murawę. – Tak naprawdę już leżąc na boisku byłem w stu procentach przekonany, że więzadła zostały zerwane. Diagnoza lekarzy tylko to potwierdziła, byłem przygotowany na taki wynik badań. – wyznał w rozmowie. Mimo wielkiego ciosu Błaszczykowski wcale nie zamierza się załamywać i optymistycznie spogląda w przyszłość. – Wiele rzeczy w życiu mogło mnie złamać, nic nie dało rady. Teraz też to wszystko udźwignę. Jest jak jest, trzeba to wziąć na klatę i pracować dalej. – powiedział wczoraj. – Naprawdę bez sensu cokolwiek analizować, rozpamiętywać… Bardzo wkurzony byłem dosłownie przez chwilę, jeszcze na murawie. Po dwóch minutach wygrała motywacja do walki, żeby jak najszybciej wrócić. – dodał.

Przed kapitanem reprezentacji Polski jeden z trudniejszych etapów piłkarskiej kariery. W najbliższy czwartek czeka go operacja, natomiast po zabiegu Błaszczykowski będzie musiał odbyć długą rehabilitację. Cały ten proces potrwać może kilka miesięcy, dlatego też powrót na boisko byłego piłkarza Wisły Kraków szacuje się za pół roku. Naszego kapitana w rajdach po prawej stronie boiska zobaczymy więc dopiero w następnym sezonie. Jak twierdzi menedżer Kuby – Jerzy Brzęczek, w takich przypadkach najgorszym doradcą jest pośpiech. – Przy zerwaniu więzadeł niezwykle istotna jest cierpliwość. Powrót nie może nastąpić zbyt wcześnie. – zaznacza były kapitan reprezentacji Polski. – W wypadku Kuby jestem spokojny. Po pierwsze, ma w Dortmundzie znakomitą opiekę i nikt tam nie pozwoli sobie na ryzyko. Po drugie, jest na tyle doświadczonym i odpowiedzialnym człowiekiem, że sam będzie potrafił odpowiednio zadbać o swój organizm.

Groźny uraz Kuby wyzwolił ogromne poruszenie w szeregach drużyny Borussii Dortmund. – Ta kontuzja to wielki dramat – zarówno dla Kuby, jak i dla całej naszej drużyny. – przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Jürgen Klopp. – Z Augsburgiem co prawda zdobyliśmy punkt, ale biorąc pod uwagę, że jednocześnie straciliśmy tak ważnego piłkarza, inaugurację rundy wiosennej uznajemy za wielką porażkę. – wyznał niepocieszony. Głos w związku z pechową kontuzją Błaszczykowskiego zabrał także kapitan zespołu Sebastian Kehl. – Bardzo mi przykro z powodu Kuby. Przecież to bardzo ważny piłkarz, sam mówił, że jesienią mu za dobrze nie szło i wiosną miał się pokazać ze znacznie lepszej strony. Szkoda, że tak dla niego zakończył się ten sezon.

W całej sprawie najważniejsze jest jednak dobre podejście Kuby. Na jego twarzy nie widać smutku i niezadowolenia – przeciwnie, Błaszczykowski tryska pozytywną energią tak samo jak wcześniej i po raz kolejny udowadnia swoje ambicje, profesjonalizm i silny charakter. Dowodem na to są pierwsze dni ze świadomością długiej absencji, w niedzielę polski pomocnik prosto ze szpitala udał się do kolegów trenujących w ośrodku Brackel, wspólnie z nimi długo rozmawiał. żartował i wspominał pojedynek z Augsburgiem.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne