Zastępstwo dla Błaszczykowskiego

Nieobecność Jakuba Błaszczykowkiego tym razem potrwa dłuższy okres czasu. Kto zajmie miejsce Kuby na prawym skrzydle zarówno w klubie jak i reprezentacji?

Kuba Błaszczykowski rozpoczął już rehabilitację i walkę o jak najszybszy powrót na boisko. Reprezentant Polski doskonale zdaje sobie sprawę, że rekonwalescencja potrwać musi jednak dłuższy okres czasu.

Z personalnym problemem będzie musiał sobie poradzić selekcjoner kadry biało-czerwonych, Adam Nawałka. Kandydatów do obsadzenia prawej flanki jest wielu, a wśród nich wymienia się nazwiska takich piłkarzy jak: Waldemar Sobota, Paweł Wszołek, Ludovic Obraniak, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Paweł Olkowski, Bartłomiej Pawłowski, Jakub Kosecki, Michał Kucharczyk czy nawet Łukasz Piszczek. Niewątpliwie każdy z tych zawodników mógłby grać na pozycji prawego skrzydłowego, lecz na dzień dzisiejszy najpoważniejszym kandydatem w miejsce Kuby jest regularnie grający w Club Brugge – Waldemar Sobota, który wcześniej w kadrze wystawiany był z przymusu na lewym skrzydle. Opaskę kapitana polskiej drużyny narodowej na czas absencji Błaszczykowskiego przejmie zaś Robert Lewandowski, napastnik Borussii Dortmund jest drugi w kolejności pod względem ilości występów z orzełkiem na piersi. – Myślę, że jestem już w takim wieku i na tyle ukształtowanym zawodnikiem, że dojrzałem do tego, aby tę opaskę założyć. Nie przeraża mnie ta perspektywa. Wręcz przeciwnie. – powiedział Robert. 

W podobnej, a być może jeszcze gorszej sytuacji wydaje się być szkoleniowiec Borussii Dortmund Jürgen Klopp. Mentor ekipy wicemistrzów Niemiec nie będzie mógł skorzystać z usług swojego skrzydłowego przez intensywną drugą połowę sezonu. Dziesiątkowana przez kontuzje drużyna z Signal Iduna Park ma przed sobą wiele ważnych meczów na trzech szczeblach, dlatego też zarząd zdecydował się na ruch w zimowym oknie transferowym. W styczniu do zespołu dołączył młodzieżowy reprezentant Serbii występujący na pozycji ofensywnego pomocnika Miloš Jojić. – Kontuzja Kuby to dla nas wielki dramat. – mówił nie ukrywając swojej frustracji Jürgen Klopp. – Musimy mieć możliwość rotacji, przed nami bardzo ważne spotkania. – dodał niepocieszony. W ostatnim spotkaniu przeciwko Eintrachtowi Brunszwik (2:1 dla BVB) miejsce Błaszczykowskiego zajął Pierre-Emerick Aubameyang. Reprezentant Gabonu potwierdził wysoką formę dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Wszystko wskazuje więc na to, że to właśnie Aubamyeang będzie występował na pozycji prawego skrzydłowego. W pierwszej części sezonu Jakub Błaszczykowski często ustępował miejsca w wyjściowej jedenastce byłemu zawodnikowi SaintÉtienne, lecz specyfika gry i zadania na boisku tych piłkarzy w znaczny sposób się od siebie różnią.

Dziś Jakub Błaszczykowski z bojowym nastawieniem przechodzi rehabilitację. – Przede mną najdłuższy, najbardziej żmudny, ale i najważniejszy etap. – mówi z optymizmem. Dobre nastawienie naszego kapitana potwierdza również Łukasz Piszczek, który niedawno przecież znalazł się w podobnej sytuacji. – Byłem u Kuby dzień po operacji, widać po nim, że jest pełen energii i chce jak najszybciej wrócić do treningów. – mówi Łukasz. – Niedawno to ja miałem dłuższy odpoczynek. Myślę jednak, że nikt nie jest niezastąpiony i inny zawodnik godnie zastąpi Kubę. – zauważa Piszczek. – Jestem pewien, że on sobie poradzi i wróci jeszcze silniejszy. 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne