Kapitan o losowaniu

Wczoraj w Nicei odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy we Francji. Szanse Polaków ocenił kontuzjowany kapitan drużyny Kuba Błaszczykowski.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy D, rywalami biało-czerwonych będą: Niemcy, Irlandia, Szkocja, Gruzja oraz debiutująca ekipa Gibraltaru. Według opinii kapitana naszego zespołu odbywającego rehabilitację, los nie okazał się najgorszy dla Polaków. – W każdej grupie moglibyśmy mieć równe szanse, bo w każdej jest albo jedna bardzo mocna drużyna z pierwszego koszyka, albo po jednej z pierwszego i drugiego, które nie mają może aż tak ogromnego potencjału. – mówił we wczorajszym wydaniu programu Cafe Futbol Kuba Błaszczykowski. – Nie ma się co oszukiwać, że możemy się równać z najlepszymi. Teraz musimy skupić się na najbliższych meczach towarzyskich I maksymalnie wykorzystać czas na zgrupowaniach. – podkreśla Kuba. Pierwsze spotkania eliminacyjne już we wrześniu, być może do tego czasu Błaszczykowski będzie już w stanie pomóc drużynie w walce o cenne punkty.

Niewątpliwie faworytem grupy D są Niemcy, dlatego też rywalizacja z naszymi zachodnimi sąsiadami to dla zawodników grających na co dzień w Bundeslidze dodatkowe emocje. – Przez najbliższy okres w naszej szatni w Dortmundzie będzie toczyła się dyskusja o meczach eliminacyjnych. Oceniając grupę sądzę, że oprócz Niemców wszystkie zespoły są w naszym zasięgu. – mówi Kuba. – Z drugiej strony uważam, że na własnym terenie nie możemy się ich obawiać. Dobry rezultat osiągnięty w meczu z Niemcami doda nam pewności siebie i będzie to spory sukces. Nie będzie to łatwe do zrealizowania, ale jest to realny cel. – ocenił lider polskiej reprezentacji.

Do awansu na mistrzostwa Europy Polakom potrzebne będą zwycięstwa szczególnie przed własną publicznością, których zabrakło w ostatnich eliminacjach do mundialu. – Gdy nie wygrywa się u siebie to ciężko jest myśleć o awansie na poważną imprezę. Musimy zacząć wygrywać mecze na własnym terenie. Graliśmy z Irlandią dwukrotnie w ostatnim czasie i nie mamy najlepszego bilansu, ale to była trochę inna sytuacja. Mecze towarzyskie to jednak nie jest to samo. Zawsze możemy liczyć na naszych kibiców. To jest nasz bardzo mocny atut. – zakończył skrzydłowy Borussii Dortmund.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne