Co nowego u Kuby?

Od pechowej kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego minął już miesiąc. Jak dziś czuje się nasz kapitan? – Kuba już zgina kolano – mówi menedżer Jerzy Brzęczek.

Dokładnie miesiąc temu Kuba Błaszczykowski doznał zerwania więzadeł kolana w meczu inaugurującym drugą rundę Bundesligi. Ostatnie cztery tygodnie to dla kapitana polskiej reprezentacji intensywny okres czasu, po operacji Kuba natychmiast rozpoczął żmudny proces rehabilitacji, którego efekty widoczne są już dzisiaj. – Kuba już zgina kolano niemal w 100%, ale nie ma sensu przyspieszać jego powrotu na boisko, trzeba cierpliwości. – podkreśla były piłkarz i wujek kapitana reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Dla menedżera Jakuba Błaszczykowskiego sytuacja jest jasna, mimo świetnego nastawienia Kuby i dobrych rezultatów rehabilitacji, nie ma mowy o żadnym pośpiechu. – Najważniejsze jest zachowanie spokoju. Oczywiście i w takich przypadkach przy braku komplikacji wszystko może dziać się szybciej, jednak my nie zamierzamy robić nic na siłę, nie będziemy wyprzedzać czasu. – mówi stanowczo Brzęczek. 

Dziś Kuba stara się aktywnie wykorzystywać większą ilość wolnego czasu. Kapitan naszej kadry mimo tego, że musi poruszać się o kulach sporo podróżuje – ostatnio wspólnie z bratem Dawidem pojawił się na meczu polskiej ligi siatkówki pomiędzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a resovią Rzeszów. – Cieszę się, mogłem obejrzeć tak dobre widowisko przy wspaniałej atmosferze. – powiedział Kuba po spotkaniu. Trudno nie dostrzec świetnej formy psychicznej skrzydłowego Borussii Dortmund, chętnie rozmawia z mediami, kibiców cierpliwie obdarowywuje autografami, a na jego twarzy wciąż gości uśmiech. – Jestem z Kubą w stałym kontakcie, jest w znakomitym nastroju, a najważniejsze, że jego rehabilitacja odbywa się zgodnie z planem. – powiedział ostatnio kolega Błaszczykowskiego z drużyny Łukasz Piszczek.

Najbliższe plany polskiego kapitana to wspieranie drużyny narodowej. Już 5. marca na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz towarzyski ze Szkocją, Kuba Błaszczykowski potwierdził, że w tym dniu będzie razem z drużyną.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne