Szesnastka Błaszczykowskiego

Numer na koszulce piłkarza często nie jest przypadkowy i ma szczególne znaczenie. Kuba od zawsze występuje z szesnastką na plecach, dlaczego?

Już podczas pierwszych kroków kariery Kubie Błaszczykowskiemu towarzyszyła magiczna liczba 16. Obecny kapitan polskiej kadry z szesnastką na plecach wsytępował w Wiśle Kraków, od zawsze w reprezentacji Polski oraz Borussii Dortmund. Dziś Kuba wspominając początki swojej przygody z piłką nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić dlaczego właśnie ten numer widnieje na jego koszulkach. – Wybierając swój numer nigdy nie wzorowałem się na innych piłkarzach – ucina krótko Błaszczykowski. Zawodnicy często przykładają do swoich wyborów dużą uwagę, wybierane liczby mają dla nich jakieś znaczenie lub szczególną wartość, lecz w moim przypadku tak nie było – podkreśla Kuba. Dla polskiego skrzydłowego najważniejsza jest kontynuacja tradycji, która niewątpliwie wiąże się z jego szesnastką od wielu lat.  Wybierając numer 16 na początku mojej drogi, nigdy już nie chciałem jej zmieniać. Nie ukrywam, że przyzwyczaiłem się bardzo do tego numeru i nie wyobrażam sobie, żebym kiedyś zagrał z inną liczbą na koszulce – podsumował Błaszczykowski.

Z charakterystycznym dla Kuby numerem 16 występowało i nadal występuje wielu świetnych i uznanych piłkarzy. Jednym z nich jest legenda irlandzkiej piłki – Roy Keane. Dziś irlandzki trener piłkarski, a niegdyś znakomity piłkarz, grający na pozycji pomocnika, 66-krotny reprezentant kraju i długoletni kapitan reprezentacji Irlandii oraz Manchesteru United. Z szesnastką na plecach piękne gole zdobywa także gwiazdor Manchesteru City i reprezentacji Argentyny Sergio Aguero oraz m.in pomocnik Arsenalu Londyn Aaron Ramsey.

Szczęśliwa i jak się okazuje dość przypadkowa liczba Jakuba Błaszczykowskiego jest dość popularnym numerem na rynku piłkarskim. Powracający do zdrowia pomocnik BVB zapowiada, że zamierza jeszcze niejednokrotnie triumfować zarówno w barwach narodowych jak i klubowych z numerem szesnastym na plecach. – Wierzę, że jeszcze wiele pięknych chwil przede mną, a mój numer nie raz pojawi się na liście srzelców – przyznaje z uśmiechem Kuba.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne