Derbowe wspomnienia

Ostatni derbowy pojedynek był bardzo udany dla Jakuba Błaszczykowskiego. Dziś polski skrzydłowy będzie wspierał swoich kolegów mentalnie.

Derbowe pojedynki pomiędzy Borussią Dortmund, a Schalke Gelsenkirchen to wyjątkowe spotkania dla całych piłkarskich Niemiec. Można powiedzieć, że Kuba Błaszczykowski jest już prawdziwym weteranem derbów – kapitan polskiej reprezentacji rozegrał już 9 spotakń przeciwko Schalke, zaliczając przy tym dwie asysty i raz wpisując się na listę strzelców. – Po siedmiu latach w BVB i kilku spotkaniach derbowych dobrze wiem, że przy takiej okazji wszystkim dużo bardziej zależy na zwycięstwie, niż w każdym innym meczu – tłumaczy Błaszczykowski. – Zawsze się czuje, że derby rządzą się swoimi prawami. I tu rzeczywiście tak jest, to niesamowite jak każdy przeżywa i emocjonuje się tymi pojedynkami – powiedział Kuba.

Reprezentant Polski podczas swoich występów w barwach Borussi Dortmund doskonale poznał specyfikę derbów, co ciekawe Kuba w meczach z Schalke spędził na boisku łącznie aż 665. minut. Dziś Błaszczykowski oczekując na powrót do pełni zdrowia chętnie mówi o  ostatnich Revierderby na Veltins Arena. – To był świetny mecz w naszym wykonaniu, udało nam się wygrać na ciężki terenie w Gelsenkirchen. Bramka zdobyta w tym meczu miała dla mnie szczególne znaczenie, po raz pierwszy trafiłem w derbach – wspomina Kuba. Skrzydłowy BVB oczywiście będzie dziś całym sercem z zespołem, według Kuby Borussię stać na zwycięstwo. – Na pewno będzie to bardzo trudny mecz, jednak jestem przekonany, że chłopaki dadzą z siebie wszystko i osiągną założony cel. Rzecz jasna będę ich dopingował z całych sił.  

Konfrontacja rywali z regionu elektryzuje nie tylko kibiców, lecz również piłkarzy i media. Dodatkowej pikanterii przed dzisiejszym spotkaniem na Signal Iduna Park w Dortmundzie dodają pozycje zespołów w tabeli Bundesligi – stawką pojedynku będzie nie tylko honor i panowanie w regionie, ale przede wszystkim pozycja wicelidera. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener gospodarzy również odniósł się do rangi meczu 27. kolejki zmagań. – Derby to wyjątkowa historia. Emocje tego meczu czuje się tutaj długo przed i długo po spotkaniu – mówi trener Jürgen Klopp. – Spodziewam się bardzo intensywnej gry. Mamy jasno określony cel na ten sezon i planujemy go wypełnić. Będziemy walczyć – podsumował na łamach oficjalnej strony klubu niemiecki szkoleniowiec.

 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne