Kapitan znów biega!

Z Dormundu znów napływają bardzo optymistyczne wieści. W ubiegłym tygodniu Kuba rozpoczął kolejny, niezwykle istotny etap rehabilitacji: trening biegowy.

Od operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w prawym kolanie Kuby Błaszczykowskiego miną wkrótce 3 miesiące. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski ma za sobą już półmetek długotrwałej i żmudnej rehabilitacji – zauważalne, wyraźne postępy wskazują na to, że wszystko idzie nieco szybciej, niż przewidywał harmonogram. – Ale podkreślę to jeszcze raz i będę powtarzał do znudzenia: nawet jeśli będzie się wydawać, że wszystko jest już OK, nie zmienię założonej daty powrotu do pełnych treningów – jednoznacznie zaznacza skrzydłowy BVB. – Zbyt wiele było przypadków, gdy ktoś w podobnej sytuacji wrócił o te kilka dni za wcześnie. Życie nauczyło mnie cierpliwości i konsekwencji – tego będziemy się trzymać.

Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł spore urozmaicenie – nowy, bardzo ważny element rehabilitacji: trening biegowy. Kuba codziennie pokonuje na stacjonarnej bieżni kilka krótkich odcinków. – Najpierw jedna minuta lekkiego truchtu, później jedna minuta marszu. Zawsze robię pięć takich serii, co daje łącznie dziesięć minut treningu – tłumaczy. – Tu też musimy uważać, żeby nie zrobić czegoś za szybko. Sam nie mogę się doczekać, kiedy w końcu wyjdę na dwór i w końcu lekko potruchtam po trawie. Ale spokojnie, wszystko w swoim czasie.

Zajęciom rehabilitacyjnym towarzyszy czasem lekki ból w prawym, operowanym kolanie, ale na tym etapie rehabilitacji takiej sytuacji nie da się uniknąć. – Od operacji minęło ok. 90 dni, więc nie można oczekiwać, że już teraz wszystko wewnątrz kolana będzie pracować bezboleśnie. Jestem jednak cały czas pod okiem specjalistów i spokojnie pracuję zgodnie z ich zaleceniami. Tylko czasami trzeba mocniej zacisnąć zęby – mówi Kuba z uśmiechem. Planowana data powrotu na boisko wciąż pozostaje niezmienna. – Lipiec i przygotowania do nowego sezonu – przypomina sam zainteresowany. – Robię wszystko, by być wtedy gotowym na 150%!

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne