Maj u Kuby: Ambasador Rakowa

Niemal dokładnie cztery lata temu Jakub Błaszczykowski został oficjalnie ogłoszony ambasadorem klubu sportowego Raków Częstochowa.

foto: rksrakow.pl

Historia Błaszczykowskiego z drużyną Rakowa Częstochowy sięga początków roku dwutysięcznego. Kuba nigdy nie krył swojej przynależności do drużyny prowadzonej dziś przez jego wujka – Jerzego Brzęczka. Tu się wychowałem, tu grałem osiem lat. Bez Rakowa na pewno nie zaszedłbym w piłce tam, gdzie teraz jestem – podkreślał kapitan reprezentacji Polski podczas specjalnie zorganizowanej konferencji w maju 2010 roku zatytułowanej Nowy Raków, czyli podwójna tożsamość. Obecność Kuby Błaszczykowskiego to efekt inicjatywy związanej z przebudową częstochowskiego klubu, który borykał się z problemami finansowymi. – Szkoda by było, gdyby takie miasto jak Częstochowa straciło swój najbardziej utytułowany klub piłkarski. Jurek, Krzysiek i reszta podjęli się naprawdę ciężkiego zadania – zaznaczył podczas przemówienia skrzydłowy Borussii Dortmund.

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu Kuba otrzymał od prezesa klubu Krzysztofa Kołaczyka koszulkę z charakterystycznym dla siebie numerem 16. Sam Błaszczykowski długo dziękował za to wyróżnienie, podkreślając jednocześnie, że jego zaangażowanie w proces tworzenia fundamentów pod profesjonalny klub piłkarski w Częstochowie na pewno nie osłabnie. – Zachęcamy potencjalnych sponsorów, by zainteresowali się zmianami na Limanowskiego – apelował polski pomocnik. – Sam jestem w stu procentach przekonany, że te wszystkie działania ostatnich miesięcy są początkiem czegoś dobrego. Gorąco liczę, że przy okazji następnej konferencji nie będziemy już rozmawiać o kłopotach finansowych, ale tylko i wyłącznie o typowo sportowych sprawach – zakończył.

Na temat obecności i cennego wsparcia jakie wykazał Błaszczykowski wypowiedział się także prezes Krzysztof Kołaczyk. – Wierzymy, że na koniec swojej piłkarskiej kariery wróci do nas do Częstochowy, że wróci do silnego i stabilnego klubu – mówił podczas konferencji. – Ja osobiście jestem pewien, że będziemy grać wtedy o nieporównywalnie wyższe cele niż obecnie. 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne