Kuba znów z kadrą

Tradycyjnie już, podczas najbliższego spotkania reprezentacji Polski razem z drużyną obecny będzie odbywający rehabilitację kapitan – Jakub Błaszczykowski.

Podczas ostatniego testu podopiecznych Adama Nawałki przed eliminacjami do Mistrzostw Europy nie zabraknie Jakuba Błaszczykowskiego. Aby dopingować swoich kolegów Kuba specjalnie przyjedzie z Niemiec, w Gdańsku natomiast pojawi się w piątek na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu z Litwą.

Skrzydłowy reprezentacji Polski kolejny raz dołączy do swoich kolegów by wspierać ich mentalnie. Kuba był obecny z drużną również w marcu, kiedy biało-czerwoni w Warszawie podejmowali Szkocję oraz w maju, wówczas Polacy w Hamburgu rywalizowali z Niemcami.  Chcę wykorzystać każdą okazję, by spotkać się chłopakami i z selekcjonerem – zaznacza powracający do zdrowia kapitan.  Jesteśmy w regularnym kontakcie telefonicznym, ale rozmowa na żywo to zawsze co innego. Cieszę się, że znów będę mógł, choć przez te kilka czy kilkanaście godzin, być z drużyną – dodał. Wizyta naszego kapitana w Polsce nie potrwa zbyt długo, już w niedzielę Błaszczykowski musi wracać do Dortmundu, gdzie czekają go kolejne etapy rehabilitacji. – Wszystko oczywiście odbywa się za zgodą przedstawicieli klubu. Być może nie są tymi moimi pomysłami zachwyceni, ale przekonałem ich – zgrupowania kadry są u mnie zawsze na pierwszym miejscu, nawet jeśli nie gram – przyznał stanowczo Kuba. – Teraz tym bardziej chcę być z zespołem, bo to nasze ostatnie wspólne spotkanie przed meczami o punkty.

Wszystko wskazuje więc na to, że na jesienne mecze eliminacyjne z Gibraltarem (11.10.2014) oraz Niemcami (14.10.2014) Błaszczykowski będzie już w stu procentach gotowy do gry. Według najświeższych doniesień rehabilitacja przebiega zgodnie z planem, a powrót Kuby do treningów z pełnym obciążeniem przewidziany jest na przełomie lipca i sierpnia. W najbliższym teście Błaszczykowskiego w roli kapitana reprezentacji zastąpi Robert Lewandowski, który spośród kadrowiczów ma najwięcej występów z orłem na piersi (60). Początek meczu z Litwą na PGE Arenie w Gdańsku w piątek o 17:30.


Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne