Przełom w rehabilitacji

Wtorek był przełomowy: Kuba Błaszczykowski po raz pierwszy od kontuzji odbył trening biegowy na boisku! Od tamtej pory biega codziennie: 4 serie po 5 minut truchtu.

Ostatnie dni wyraźnie pokazują, że w rehabilitacji kontuzjowanego kolana wszystko – krok po kroku – idzie do przodu, zgodnie z nakreślonym planem. Przedwczoraj Kubie udało się przekroczyć kolejny, niezwykle istotny etap. Ten, którego z utęsknieniem wyczekiwał od pięciu miesięcy. – W końcu mogę wyjść na boisko i biegać po trawie! Po żmudnych treningach na bieżni stacjonarnej wreszcie nastąpił moment, gdy mogłem przenieść się na powietrze i trenować na murawie. Naprawdę świetne uczucie! – cieszy się kapitan reprezentacji Polski. We wtorek Błaszczykowski wykonał trzy przebieżki wokół boiska w ośrodku treningowym BVB. Każda z nich trwała ok. 5 minut. – Wczoraj i dzisiaj trenowałem podobnie, trzy lub cztery serie biegu, zawsze po 5 minut. Sam czuję, że kolano z każdym dniem jest coraz mocniejsze – podkreśla zawodnik. 

Jak wygląda obecnie standardowy dzień jego rehabilitacji? Rozpoczyna się wcześnie rano – od zabiegów, które mają rozluźnić mięśnie. Następnie Kuba przenosi się na siłownię, gdzie najpierw trenuje na rowerze stacjonarnym, po czym pracuje nad wzmocnieniem mięśni nóg. – Po tych zajęciach nadchodzi część najprzyjemniejsza, a więc bieganie po boisku w krótkich cyklach. Gdy zakończę trening biegowy, wracam na siłownię i kontynuuję podobną pracę mięśniową, jaką wykonywałem w pierwszej części dnia – tłumaczy. 

Po krótkiej przerwie, spowodowanej wyjazdem Kuby na jutrzejszy mecz reprezentacji Polski z Litwą, piłkarz od przyszłego tygodnia wróci do zajęć. I to z jeszcze większą intensywnością, wszak sytuacja rozwija się na tyle pozytywnie, że najprawdopodobniej będzie mógł zacząć trenować dwa razy dziennie. – Bardzo mocno liczę, że faktycznie tak będzie. W poniedziałek jeszcze wszystko sprawdzimy, by mieć pewność – dodaje. – Ale powinno być OK!

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne