Wielkie mecze Kuby: Rosja

Spotkanie z Rosją było najbardziej emocjonującym meczem Polaków podczas EURO 2012, ozdobą spotkania został efektowny gol Jakuba Błaszczykowskiego.

Wspaniała atmosfera, niezapomniane emocje i smutek spowodowany brakiem awansu reprezentacji Polski – tak w skrócie podsumować można pamiętne finały Mistrzostw Europy, które w 2012 roku rozgrywane były na stadionach Polski i Ukrainy.

Po dramatycznym spotkaniu z Grecją nadszedł czas na drugą, elektryzującą kibiców konfrontację z reprezentacją Rosji. W pierwszej połowie rywalizacja na boisku była bardzo zacięta, jednak to Rosjanie znaleźli sposób na zdobycie gola po stałym fragmencie gry. W drugiej odsłonie biało-czerwoni od razu rzucili się do ataku, przełamanie nastąpiło w 57. minucie spotkania – kapitan reprezentacji Polski dostał piłkę na prawej stronie boiska i ruszył do przodu. W pewnym momencie Kuba oddał silny strzał lewą nogą trafiając tuż obok dalszego słupka Małafiejewa. Bramkarz rosyjski nie miał żadnych szans! Stadion Narodowy w Warszawie oszalał, Polacy po trafieniu Błaszczykowskiego wrócili do gry i zaczęli dominować na boisku. Pojedynek polsko-rosyjski zakończył się bramkowym remisem i o awansie miał zadecydować ostatni mecz z Czechami.

W spotkaniu z Rosją Polacy pokazali niesamowity charakter, a kapitan naszej drużyny był znakomicie dysponowany. – Zostawiliśmy dziś na boisku sporo zdrowia – mówił na gorąco po zakończeniu spotkania Kuba. – W 90, a może nawet w 100 procentach zrealizowaliśmy założenia taktyczne trenera. Mieliśmy świadomość, że Rosjanie w pierwszej połowie zagrozili nam tylko po stałym fragmencie gry, zresztą przy którym nie zachowaliśmy się tak, jak powinniśmy. Ale reakcja drużyny była pozytywna. Wyszliśmy po przerwie na boisko z wiarą, że możemy odrobić straty – powiedział Kuba na pomeczowej konferencji prasowej. Kapitan naszej kadry zebrał zankomite opinie za swój występ, ponadto wybrany został zawodnikiem spotkania. Wielki Błaszczykowski – zachywcały się polskie media.

Statystyki meczu:

POLSKA – ROSJA

Bramki: 0:1 Dzagojew (37), 1:1 Błaszczykowski (57)

Polska: Przemysław Tytoń – Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch – Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak – Robert Lewandowski.

Rosja: Wiaczesław Małafiejew – Aleksandr Aniukow, Aleksiej Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow – Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow – Alan Dzagojew, Aleksandr Kierżakow, Andriej Arszawin.

Przeżyjmy to raz jeszcze:

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne