Kuba trenuje z drużyną!

Po kilku tygodniach intensywnych zajęć indywidualnych Kuba Błaszczykowski rozpoczął treningi z całym zespołem BVB. – Nie mogłem się doczekać! – podkreśla.

Na sobotę 5 lipca trener Jürgen Klopp zarządził oficjalny początek przygotowań pierwszej drużyny Borussii Dortmund do rozpoczynających się za niewiele ponad miesiąc rozgrywek w sezonie 2014/15. Ku wielkiemu zadowoleniu szkoleniowca na pierwszych zajęciach BVB stawił się Kuba Błaszczykowski. – To kolejny, ważny krok w mojej rehabilitacji – mówi kapitan reprezentacji Polski. – Mija pięć miesięcy od zabiegu rekonstrukcji więzadeł i wszystko póki co idzie zgodnie z planem. Szczerze przyznam, że nie mogłem się doczekać tego dnia, powrotu do treningów z całą drużyną.

Od lutego Kuba przechodził żmudną rehabilitację, która z każdym tygodniem przynosiła widoczne efekty. Kilka tygodni temu pomocnik Borussii po raz pierwszy truchtał po boisku, przed kilkunastoma dniami już zaczął odbywać 100-metrowe sprinty, do których niedawno doszły jeszcze… zajęcia z piłką! – Dawno kopanie piłki nie sprawiało mi aż tak dużej radości – przyznaje z uśmiechem.

Wczoraj, w pierwszym dniu przygotowań, ekipa BVB przeszła testy medyczne i sprawdziany wydolnościowe. Skład “czarno-żółtych” jest jeszcze niepełny, wszak gracze występujący na mundialu w Brazylii dostali od trenera Kloppa dodatkowe 4 tygodnie wolnego. – Od początku założenia były takie, że od pierwszych letnich zajęć dołączam do zespołu i trenuję razem z wszystkimi. Oczywiście nie wszystkie ćwiczenia mogę już teraz wykonywać z chłopakami na 100%, ale na pewno z każdym dniem będę bliżej pełnej dyspozycji – tłumaczy Błaszczykowski. – Kiedy zagram pierwszy mecz po kontuzji? Tu nic się nie zmienia, wszystko wskazuje na początek sierpnia.

Jeszcze przez 2 dni drużyna Borussii będzie trenować we własnym ośrodku treningowym w Brackel. We wtorek wicemistrzowie Niemiec wyruszą do Austrii, gdzie w Alpach Kitzbühelskich czeka ich czterodniowa praca siłą i wytrzymałością.

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne