Cztery trofea Błaszczykowskiego

Kariera każdego piłkarza sprowadza się do zdobywania trofeów. Jakub Błaszczykowski ma ich na koncie już cztery, lecz kolejne cele wciąż przed nim.

Foto: Die Kirsche

Osiąganie sukcesów i bycie na szczycie jest marzeniem każdego sportowca. Solą wielkiego wysiłku, pracy i walki są zdobywane puchary i wyróżnienia. Kuba Błaszczykowski w swojej karierze zdobył już cztery niezwykle cenne trofea –  mistrzostwo Ekstraklasy z Wisłą Kraków (04/05), dwukrotne mistrzostwo Bundesligi z Borussią Dortmund (10/11, 11/12) oraz Puchar Niemiec (11/12).

W karierze Kuby Błaszczykowskiego bardzo blisko był jeszcze jeden sukces, kapitan reprezentacji Polski w barwach Borussii Dortmund rywalizował w wielkim finale Ligi Mistrzów, lecz niestety dortmundczycy musieli zadowolić się drugim miejscem elitarnych rozgrywek. O tym, jak wielkie znaczenie mają dla Kuby puchary, które już zdobył i o które nadal zamierza walczyć mówił już niejednokrotnie. – Pieniądze dziś masz, a jutro możesz ich nie mieć, moim celem jest zdobywanie trofeów bo tego nikt Ci już nie zabierze – zaznacza. – Dopiero gdy po zakończeniu kariery spojrzysz ile ich zdobyłeś, możesz powiedzieć, że byłeś dobry – to słowa wypowiedziane przez kapitana polskiej reprezentacji po zdobyciu dubletu w 2012 roku. 

Pierwszy sukces i mistrzostwo Polski z czasów gry w Wiśle Kraków było bardzo ważnym momentem dla młodego chłopaka z Truskolasów. Błaszczykowski, który tak naprawdę dopiero zaczynał prawdziwą przygodę z piłką w dużej mierze przyczynił się do sukcesu Białej Gwiazdy. – To było fenomenalne uczucie. Wiele zawdzięczam Wiśle, dzięki grze w tym klubie mogłem pierwszy raz w życiu wznieść do góry puchar – wspomina Kuba. Reprezentant Polski pytany o to które ze zdobytych trofeów miało dla niego największe znaczenie nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć. – Każde zwycięstwo smakuje inaczej. Nie umiem jednak powiedzieć z którego pucharu cieszyłem się najbardziej, wszystkie są dla mnie ogromnie ważne – podkreśla.

Dziś piłkarski świat stoi otworem przed piłkarzem kompletnym i dojrzałym jakim jest nasz kapitan. Wiara w osiągnięcie kolejnego sukcesu, upór, praca i ogromne zaangażowanie mogą tylko pomóc Kubie w spełnianiu marzeń, a co za tym idzie wznoszeniu kolejnych pucharów. – Oczywiście, że chciałbym jeszcze coś dołożyć do mojej kolekcji – mówi z uśmiechem na twarzy. 

Pozostałe

Nowe otwarcie

Już 24. sierpnia o godz 18:00 Wisła Kraków rozpocznie walkę o Mistrzos...

24/08/2020

Egzamin dojrzałości

7. czerwca na stadionie im. Henryka Reymana Wisła Kraków podejmie druż...

06/06/2020

Początek zwycięskiej passy

8. marca o godzinie 15:00 na stadionie im. Henryka Reymana tutejsza Wi...

08/03/2020

Inauguracja rundy rewanżowej

8. lutego pierwszy mecz w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy w sezonie ...

08/02/2020

Grudzień miesiącem nadziei

Grudzień może okazać się przełomowym miesiącem dla podopiecznych trene...

31/12/2019

Zagraliśmy z Kubą po raz 4!

28. grudnia w hali sportowej w Częstochowie odbyła się 4. edycja impre...

30/12/2019

XIII Kuba Cup rozstrzygnięty!

20. grudnia w rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego odbył si...

22/12/2019

Świąteczne Granie z Kubą 2019

28. grudnia w hali sportowej Częstochowa odbędzie się 4. edycja imprez...

16/12/2019

Bramka Kuby Błaszczykowskiego

     Na ten dzień długo czekali kibice krakowskiej Wisły, Kuba Błaszcz...

26/11/2019

Wyczekiwany powrót Kuby

9. listopada na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrano mec...

13/11/2019

Projekt i wykonanie Kreowanie wizerunku sportowców Aplikacje mobilne